sobota 23. června 2018 Zdeňka
10. KOLO PRVNÍ LIGY

Mladá Boleslav mizérii neprotrhla, s Teplicemi se jen rozdělila o body

aktualizováno 14. 10. 2017 22:00

Katastrofální start do sezony se stále nedaří napravit Mladé Boleslavi. Už to vypadalo, že svěřenci Dušana Uhrina se postarají o důležitý triumf nad Teplicemi, když dvakrát vedli, minutu před koncem ale dokázal srovnat Tomáš Vondrášek. Severočeši si tak odvezli bod za remízu 2:2.

Utkání Mladá Boleslav - Teplice

Teplice nemohly nasadit zraněného Rezka, domácí zase Komličenka, který má osmizápasový trest za úder loktem. Místo něj nastoupil na hrotu útoku Mebrahtu a po čtvrthodině hry navázal na svůj zásah z minulého kola v Jablonci. Naskočil si na centr Rady z přímého kopu z téměř poloviny hřiště a míč usměrnil hlavou ideálně mimo dosah gólmana Diviše. Ten ještě v úvodu sezony chytal právě v Boleslavi.

Hrál se aktivní a bojovný fotbal, ale šance přinášely hlavně standardní situace. Po jednom z mnoha rohů Teplice brzy srovnaly. Kučerův centr na přední tyči jen tečoval domácí Přikryl a vstřelil si smolný vlastní gól.

Vedení mohl Mladé Boleslavi vrátit těsně před poločasem Mebrahtu, který si naběhl za obranu na pas Rady, ale z úhlu Diviše neprostřelil. Naopak hned minutu po změně stran byly blízko vedení Teplice, ale Jeřábka skvěle vychytal Vejmola a Stronati odkopával míč z brankové čáry.

Minutu nato se ale prosadili domácí. Po dalším z Radových centrů dokázal Matějovský předskočit Kroba a v akrobatické pozici usměrnil míč do sítě. Tepličtí vehementně reklamovali Matějovského hru vysokou nohou, jelikož ji měl téměř v úrovni Krobovy hlavy. Sudí Marek ale branku uznal a protestujícímu Divišovi dal žlutou kartu.

Teplice sahaly po vyrovnání, ale Krob z přímého kopu minul branku, neprosadili se ani Vaněček a Fillo, proti kterému vytasil další dobrý zákrok Vejmola. Třináct minut před koncem mohli domácí definitivně rozhodnout, když Mebrahtu unikal Šušnjarovi. Následně se ho zbavil kličkou, ale Diviš ho znovu vychytal. Neuspěl ani Rada. V závěru na to domácí doplatili po dalším rohovém kopu od Kučery. Míč proletěl až k Vondráškovi a ten zařídil dělbu bodů.

FK Mladá Boleslav - FK Teplice 2:2 (1:1)

Branky: 16. Mebrahtu, 48. Matějovský - 23. vlastní Přikryl, 90. Vondrášek. Rozhodčí: Marek - Pospíšil, Horák. ŽK: Přikryl, Matějovský - Diviš. Diváci: 2477.

Mladá Boleslav: Vejmola - Pauschek, Chaluš, Stronati, Fleišman - Hubínek, Rada - Přikryl, Matějovský (75. Takács), Chramosta (80. Fabián) - Mebrahtu (85. Magera). Trenér: Uhrin ml.
Teplice: Diviš - Vondrášek, Jeřábek, Šušnjar, Krob - Král (78. Červenka), Kučera - Fillo, Trubač (46. Soungole), Hyčka (82. Vošahlík) - Vaněček. Trenér: Šmejkal.

Dušan Uhrin mladší (generální sportovní manažer a trenér M. Boleslavi): "Jsem zklamaný z toho, že jsme nevyhráli. Utkání jsme kontrolovali, drželi míč. Věděli jsme, že Teplice budou hrozit ze standardek, cvičili jsme to více než normálně a stejně z toho dvakrát inkasujeme. Nasadil jsem v závěru vyšší hráče, tak jsem se domníval, že zvládnou standardky. Opakujeme stále stejné chyby. Máme málo bodů, situace je vážná, hráči o tom vědí, tak nevím, jestli je svazuje nervozita, ale snažíme se je nedostávat pod tlak. Zbytečně jsme se po Matějovského gólu zatáhli a neudrželi jsme míč. Udělali jsme zbytečný roh a dostali jsme se tak pod tlak. Musíme se z toho vyhrabat. Když nejsou body, tak je těžké řešit herní progres, za týden nikoho nezajímá, jak jste hráli, ale kolik máte bodů. Vím, jaká je situace a záleží na vedení klubu, jak se k tomu postaví. Já cítím, že mám týmu co dát a dělám maximum. Kdybych věděl, že to nemá cenu, tak bych sám odstoupil."
Daniel Šmejkal (trenér Teplic): "Nepovedl se nám vůbec první poločas. Boleslav nás přehrávala ve středu hřiště, i když neměla šance, ale herně dominovala a dala nám lacinou branku ze standardní situace. My pak ale také ze standardky vyrovnali. Ve druhé půli nás Boleslav potrestala za chybu, my pak hráli vabank, měli jsme asi tři příležitosti a nakonec se k nám přiklonilo štěstí. Boleslav stále považuji za obrovsky silný tým, takže jsem rád za bod, který si odvážíme. Dvakrát jsme prohrávali, dvakrát jsme vyrovnali a venku je to o to cennější. Takže bod bereme. Máme několik standardních situací, ale při té vyrovnávací brance už to byla hra na riziko a do vápna šli i hráči, kteří tam běžně nechodí."