ČTsport

ČTsport
pondělí 23. července 2018 Libor
1. fotbalová liga

První tresty za simulování: Krmenčík a Chramosta zaplatí 40 tisíc korun

Velikost textu:
aktualizováno 12. 10. 2017 16:36

Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace udělila poprvé tresty za simulování v českém profesionálním fotbale. Útočník Plzně Michael Krmenčík a útočník Mladé Boleslavi Jan Chramosta zaplatí pokutu 40 tisíc korun. Útočník druholigové Vlašimi Pavel Vyhnal dostal za simulaci dokonce stopku.

Krmenčík se podle komise provinil nafilmovaným pádem v utkání se Zlínem, Chramosta v zápase s Plzní. "V těchto případech se jednalo o pokus získat pro družstvo neoprávněnou výhodu, který byl dokonán možností zahrávat přímý volný kop z bezprostřední blízkosti pokutového území," uvedl předseda komise Richard Baček.

"Protože však toto jednání mělo minimální vliv na průběh utkání a jeho výsledek, uložila komise v tomto případě pouze pokutu, a to při spodní hranici aplikovatelné pro první ligu," dodal.

přehrát video
Ligoví hráči budou nově trestáni za simulování i po utkání

Vyhnal je dokonce prvním hráčem, který má kvůli simulování zastavenou činnost na jedno soutěžní utkání. Jeho počínání totiž mělo vliv na výsledek. Vyhnal pádem v pokutovém území vybojoval penaltu, kterou sám proměnil a zajistil Vlašimi výhru 2:1 nad Ústím nad Labem.

Jeho počínání proto posoudila komise přísněji. "Jednalo se o získání neoprávněné výhody, která měla podstatný vliv na průběh utkání a zásadní vliv na jeho výsledek," vysvětlil Baček.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.