ČTsport

ČTsport
neděle 22. července 2018 Magdaléna
1. fotbalová liga

Baník uspěl s odvoláním, fanoušci mohou jet na Jihlavu i do Ďolíčku

Velikost textu:

Baník Ostrava napodruhé uspěl s odvoláním proti zákazu výjezdu fanoušků, který dostal kvůli výtržnostem příznivců při ligovém utkání v Uherském Hradišti se Slováckem. Disciplinární komise původní jednozápasový trest změnila na podmínku se zkušební dobou na dvě utkání. Po změně verdiktu budou ostravští fanoušci v podmínce ve venkovních zápasech s Jihlavou a Bohemians 1905.

Fanoušci Baníku Ostrava
Fanoušci Baníku Ostrava

Ostravští fanoušci měli původně zákaz výjezdu, který byl v české lize udělen vůbec poprvé, na utkání 5. kola na hřišti Viktorie Plzeň, vedení klubu se však odvolalo a výkon trestu byl proto odložen. U odvolací komise ještě Baník neuspěl, ale na druhý pokus mu vyšla vstříc disciplinárka.

"Již samotné uložení tohoto trestu i bez jeho reálného výkonu přispělo k tomu, že fanoušci klubu se po dobu dvou soutěžních utkání venku chovali spořádaně," uvedl v prohlášení předseda komise Richard Baček. "Proto jim komise chce poskytnout šanci v nastoupeném trendu pokračovat. Věříme, že takto to bude chápáno i samotnými příznivci," dodal. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.