ČTsport

ČTsport
čtvrtek 20. září 2018 Oleg

Koubek odchází ze Sparty do francouzského Rennes

Velikost textu:
aktualizováno 28. 8. 2017 18:05

Praha – Brankář Tomáš Koubek přestoupil ze Sparty do Rennes. Ve francouzském klubu prošel prohlídkou a podepsal smlouvu na čtyři roky. Podle informací médií by za reprezentačního gólmana měla Sparta dostat tři miliony eur (asi 78,3 milionu korun).

Tomáš Koubek
Tomáš Koubek

"Jsem velmi spokojený, že se celý transfer podařilo dotáhnout do konce. Klub o mě dlouhodobě stál a vytvořil mi takové podmínky, abych se mohl poprat o pozici brankáře číslo jedna," uvedl Koubek.

Koubek "dostal" přestup k sobotním pětadvacátým narozeninám. "První dojmy jsou fantastické a pevně věřím, že ihned po návratu z reprezentačního srazu zapracuji na plné aklimatizaci," řekl. 

Do Sparty přišel z Hradce Králové před dvěma lety, údajně za osm milionů korun, ale následně odešel na hostování do Liberce, kde patřil k oporám. V minulém ročníku se vypracoval ve sparťanskou jedničku a odchytal 23 utkání.

V tomto ročníku měl začít jako dvojka za posilou Martinem Dúbravkou, ale od 2. kola už byl zpět v brance a ve čtyřech zápasech dvakrát udržel čisté konto. Sparta má k dispozici vedle Dúbravky i zkušeného Davida Bičíka a mládežnického reprezentanta Vojtěcha Vorla, a tak Koubkovi v přestupu nebránila.

Ve hře bylo Portugalsko

Koubek měl několik nabídek. "V průběhu jarní části minulé sezony probíhala jednání s FC Porto, kde se čekalo, jestli prodlouží smlouvu Iker Casillas. To se stalo, jinak by se Tomáš přesunul do Porta," uvedl hráčův agent Viktor Kolář.

V rozhodujících jednáních sehrál velmi důležitou roli Petr Čech, který za klub odehrál několik sezon před svým odchodem na ostrovy. "Mluvil s majitelem klubu a dal mu na Tomáše nejlepší možná doporučení a reference. I na základě toho se ve finále celý transfer uzavřel. Petr nechal v Rennes fantastickou stopu, stále tam na něj vzpomínají," dodal Kolář.

Dobrá tradice

"Všude v klubu je cítit odkaz Petra Čecha, všichni vědí, že oba pocházíme z Čech. Ta paralela se nabízí, přesto bych nechtěl být s Petrem srovnáván. Je to jiná doba a Rennes už je také jiným klubem. Petrovi jsem moc vděčný za to, že mě vedení klubu doporučil, nicméně jsem tu sám za sebe a rád bych napsal vlastní příběh," zdůraznil Koubek.

Sám Čech doufá, že Rennes se vyplatí pokračování tradice českých brankářů v tomto bretaňském klubu. "S majitelem mě nadále pojí velmi přátelské vazby, nicméně základem byla Tomášova sportovní výkonnost, jinak by ho nekupovali. V Rennes ho velmi dobře znají. Myslím, že má Tomáš dost zkušeností, aby se prosadil. Pod dobrým vedením se bude ještě zlepšovat," prohlásil současný gólman Arsenalu.

V Rennes, které v úvodních čtyřech kolech francouzské ligy pokaždé inkasovalo a má jen dva body za remízy, se Koubek bude prát o místo s africkými gólmany. Tři zápasy zatím odchytal reprezentant Senegalu Abdoulaye Diallo a jeden alžírský reprezentant Raís Mbulhi. Trojkou je jednadvacetiletý Litevec Edvinas Gertmonas.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.