ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Ostravští fanoušci se na plzeňský stadion nepodívají

Velikost textu:

Praha - Baník Ostrava pyká za výtržnosti při zápase na soupeřově půdě na Slovácku, od disciplinární komise Ligové fotbalové asociace dostal jako první nový trest v podobě jednoho venkovního duelu bez hostujících fanoušků. Při víkendovém ligovém utkání v Plzni se tak bude muset obejít bez podpory svých příznivců.

Fanoušci Baníku Ostrava
Fanoušci Baníku Ostrava

Příznivci Baníku se provinili tím, že používali nedovolenou pyrotechniku, vhazovali předměty na hrací plochu, skandovali nevhodné pokřiky a poničili zařízení stadionu v Uherském Hradišti.

"Závažnost chování ostravských fanoušků při utkání se Slováckem vedla disciplinární komisi k uložení trestu, který vešel v platnost od tohoto soutěžního ročníku a měl by být signálem především pro příznivce jednotlivých klubů," uvedl místopředseda disciplinárky Josef Teplý.

"Disciplinární komise podobné projevy či chování nebude tolerovat, zejména pokud při nich dojde k poškozování stadionu či vhazování pyrotechniky na hrací plochu," dodal Teplý.

Ostravští fanoušci patří k nejhlasitějším, ale také nejdivočejším v lize. Na venkovní zápasy jezdí ve velkém počtu, takže v Plzni budou Baníku citelně chybět.

Pokutu 100 tisíc korun udělila disciplinárka druholigovému Hradci Králové za porušení povinností pořádajícího klubu při východočeském derby s Pardubicemi. Člen ostrahy stadionu při potyčce udeřil jednoho z fanoušků, ten přeletěl několik řad, spadl na hlavu a byl krátce v bezvědomí. Případ vyšetřuje policie a členovi ochranky hrozí až dvouleté vězení. Hradec má zároveň na jedno utkání uzavřený jeden ze sektorů stadionu.

Prvoligová Jihlava se v nejbližších třech soutěžních zápasech bude muset obejít na lavičce bez asistenta Michala Kadlece. Ten pyká za urážky rozhodčího při nedělním utkání s Plzní. Navíc musí zaplatit pokutu deset tisíc korun.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.