ČTsport

ČTsport
čtvrtek 19. července 2018 Čeněk
PRVNÍ LIGA

Habanec skončil na lavičce Brna po čtyřech kolech, tým převezmou Dostálek s Přerostem

Velikost textu:
aktualizováno 21. 8. 2017 19:15

Brno - Neuspokojivé výsledky mužstva stály Svatopluka Habance místo na lavičce trápícího se Brna. Moravané mají po čtyřech kolech jediný bod za bezbrankovou remízu s Bohemians, s celkovým skóre 2:8 jsou navíc poslední v tabulce. V posledním utkání Brňané vyhořeli v Olomouci, kde prohráli 0:3, když všechny branky inkasovali už v první čtvrthodině. Tým převezmou dosavadní asistenti Richard Dostálek a Lukáš Přerost.

Svatopluk Habanec
Svatopluk Habanec

Sedmačtyřicetiletý Habanec je prvním odvolaným trenérem v novém ročníku nejvyšší soutěže. Důvodem je špatný start Zbrojovky, která získala jen bod za bezbrankovou remízu s Bohemians. Jinak Brňané prohráli s oběma ligovými nováčky Baníkem Ostrava (1:3) a v neděli v Olomouci (0:3). Ztratili rovněž slibně rozehraný duel ve Zlíně (1:2).

Habanec, který přišel do Brna loni v létě, zatím v klubu zůstává a vedení bude jednat o jeho dalším působení.

přehrát video
Habanec končí v Brně už po čtvrtém ligovém kole

"Vážíme si práce, kterou pan Habanec v našem klubu odvedl. Příčin současného stavu je více, změny se dotknou i hráčského kádru. Hráči budou s dalšími kroky vedení klubu seznámeni na úterním dopoledním tréninku. Zápas v Olomouci proměnil výstrahu sankčních postihů v praxi," stojí v klubovém prohlášení. Habanec si některými výroky proti sobě popudil fanoušky.

Bývalý kouč Slovácka a Ústí nad Labem loni v květnu vystřídal Václava Kotala, jenž přivedl Zbrojovku v posledním roce svého působení k šestému místu. Majitel klubu Václav Bartoněk nebyl spokojen s tehdejším defenzivním pojetím. Od Habance, který uzavřel v Brně tříletou smlouvu, si sliboval líbivější útočný fotbal. Brňané se ale výsledkově propadli a v minulém ročníku skončili až jedenáctí.

Na špatném startu do nové sezony se zřejmě projevily i odchody zkušených opor Pavla Zavadila a útočníka Jakuba Řezníčka, které se zatím nepodařilo ve hře Brna nahradit.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.