ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

Na srazu Sparty se hlásil i Rosický, do přípravy se zapojí později

Velikost textu:

Praha - Na startu letní přípravy fotbalistů pražské Sparty se hlásil také záložník Tomáš Rosický. Ten dlouhodobě bojuje se zdravotními problémy. Nový trenér mužstva Andrea Stramaccioni s ním každopádně počítá, Rosický se podle něj zapojí do přípravy později.

Tomáš Rosický zdraví fanoušky na Letné
Tomáš Rosický zdraví fanoušky na Letné

Rosický se loni vrátil do Sparty po dlouholetém angažmá v Arsenalu, ale kvůli neustálým zdravotním problémům odehrál pouhých 19 minut. "S Tomášem jsem mluvil. Je to legenda a nemluvím jen o tom, jaký je hráč, ale i jaký je člověk," prohlásil italský jednačtyřicetiletý trenér.

"Chápu ho, že nechce končit kariéru zraněný a cením si toho, jak bojuje," uvedl Stramaccioni k rekonvalescenci bývalého reprezentačního kapitána. "Každý mu chce pomoct, proto nezačne přípravu s týmem, abychom to neuspěchali. Radši ho budu mít k dispozici za měsíc než teď, kdy by se třeba zase mohl zranit," přidal.

Rosický se na konci března podrobil operaci achilovky, s níž má dlouhodobé problémy. Kvůli neustupujícím potížím, na které konzervativní léčba nezabírala, se rozhodl pro radikální řešení. O návrat se chce pokusit na začátku příštího ročníku. "Je to jako v životě - pokud je naděje, člověk o ni musí bojovat. Já to ještě jednou prostě musím zkusit. Odmala jsem tu vyrůstal a synonymem sparťanství pro mě bylo nevzdávat se," uvedl Rosický.

Rád by si ještě splnil jeden vytoužený sen - dostat Spartu zpátky do Ligy mistrů. "Sparta je moje konečná stanice, a tak to mělo vždy být. Chci se jen snažit o to, aby to skončilo dobře. Mojí velkou motivací je dostat Spartu zpátky do Ligy mistrů. I proto se chci vyléčit," dodal Rosický.

přehrát video
Sparta zahájila přípravu se Štetinou a Vukadinovičem
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.