ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Změny v Jihlavě: Po dvaceti letech končí Tulis, trenéra klub stále hledá

Velikost textu:

Jihlava - Novým výkonným ředitelem Vysočiny Jihlava bude od července Jan Staněk, který vystřídá po dvaceti letech Zdeňka Tulise. Ten v klubu zůstane na manažerské pozici a jako předseda dozorčí rady. Ve funkci sportovního ředitele končí Milan Bokša a jeho místo zaujme dosavadní generální manažer Josef Jinoch, který v posledních sedmi kolech vedl mužstvo i jako trenér. Jméno nového kouče zatím není známo.

Radost jihlavských fotbalistů
Radost jihlavských fotbalistů

"Ke korekcím přistoupilo vedení klubu po skončení sezony, která sice skončila záchranou, ale nelze ji hodnotit jako úspěšnou. V současné době se vedení klubu intenzivně zabývá obsazením trenérských postů u prvního týmu. Probíhají jednání a tato otázka zatím není vyřešena," uvedl mluvčí Miroslav Fuks.

Podle spekulací by se novým koučem mohl stát Roman Pivarník, který naposledy vedl Viktorii Plzeň. V Jihlavě už dříve působil. Klub také údajně sondoval situaci kolem trenéra Josefa Csaplára, který má zkušenosti třeba z Liberce. V kuloárech se hovořilo také o Norbertu Hrnčárovi z Ružomberoku.

Josef Jinoch po posledním utkání Jihlavy v uplynulé sezoně:

přehrát video
Jinoch: Hráli jsme sami za sebe, ostudu jsme neudělali

Nový výkonný šéf Staněk dosud působil v pražské advokátní kanceláři výrazně zaměřené na sportovní právo. Je členem disciplinárních komisí Ligové fotbalové asociace či Autoklubu ČR.

Devětačtyřicetiletý Jinoch byl sportovním ředitelem už ve Slavii a Liberci. Ve Vysočině od září 2009 do června 2015 zastával funkci sportovního manažera, letos v dubnu se do Jihlavy vrátil jako generální manažer a pro zbytek sezony i jako dočasný trenér sestupem ohroženého týmu po odvolaném Michalu Bílkovi.

Zdroj: ČT sport, ČTK, deník Sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.