ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan
PRVNÍ LIGA

Velký návrat potvrzen, Vrba od nové sezony povede Plzeň

Velikost textu:
aktualizováno 4. 5. 2017 14:12

Plzeň – Očekávané se stalo skutečností. Bývalý reprezentační kouč Pavel Vrba přichází po třech a půl letech zpět do klubu, s nímž získal dva tituly a dvakrát postoupil do základni skupiny Ligy mistrů. Smlouvu podepsal na tři roky. V létě nahradí dosavadního trenéra Zdeňka Bečku, který bude i s asistentem Pavlem Horváthem v západočeském celku i nadále pokračovat. Prvním asistentem Vrby bude Dušan Fitzel.

Pavel Vrba (vpravo) po boku majitele klubu Tomáše Paclíka
Pavel Vrba (vpravo) po boku majitele klubu Tomáše Paclíka

"Jsem strašně rád, že se nám podařilo s Pavlem Vrbou domluvit na kontraktu na tři roky a že ho mohu znovu přivítat zpět v Plzni. Na spolupráci s ním se strašně těším," řekl Tomáš Paclík, majitel plzeňské Viktorie.

přehrát video
Pavel Vrba bude opět trénovat Plzeň

"Do konce sezony povedou tým Zdeněk Bečka a Pavel Horváth. S oběma Plzeň počítá i do budoucna. Zatím nedošlo k přesnému rozdělení funkcí. Zatím je jisté, že asistenty hlavního kouče budou Dušan Fitzel a Martin Ticháček," doplnil generální manažer Adolf Šádek.

Třiapadesátiletý Vrba působil v Plzni v letech 2008 až 2013 a pomohl z Viktorie vybudovat elitní český klub, který v posledních šesti sezonách získal čtyři mistrovské tituly. V prosinci 2013 zamířil k národnímu týmu, s nímž postoupil na mistrovství Evropy 2016.

Po šampionátu přijal nabídku ruské Machačkaly, kde vydržel půl roku. Po změně majitele, který nastolil úsporná opatření, u mužstva skončil. Od té doby byl bez angažmá. 

Zájem o něj projevovala pražská Sparta, spekulovalo se o nabídkách z Ruska a Polska, ale Vrba se rozhodl vrátit na místo, kde prožil nejúspěšnější část své kariéry.

"Do konce dubna jsem komunikoval s některými zahraničními kluby, ale ke smlouvě to nevedlo. Pak jsem komunikoval se dvěma českými kluby. Rozhodování bylo těžké," uvedl Vrba a dodal: "Jednání se Spartou byla vážná, ale já se rozhodl pro známé prostředí. To bylo pro mě rozhodující. Hodně si však zájmu Sparty vážím."

Rodák z Přerova patří mezi nejúspěšnější české kouče. Na kontě má šest ocenění pro trenéra roku v rámci ankety Fotbalista roku. Dříve působil také v Baníku Ostrava, u mládežnických reprezentací, v Přerově, Púchově a Žilině.

"Plzeň potvrzuje dlouhodobě svou kvalitu, hraje o nejvyšší příčky. Klub má ty nejvyšší cíle. A doufám, že úspěchy, které za mé nepřítomnosti pokračovaly, budou nyní pokračovat i po mém návratu. Kdybych nevěřil tomu, že tu mohu být tak úspěšný jako dříve, tak tu nejsem," prohlásil Vrba.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.