ČTsport

ČTsport
čtvrtek 19. července 2018 Čeněk
STUDIO FOTBAL: EXTRA

Bohumil Páník: Z brazilské polodžungle na lavičku Zlína

Velikost textu:
aktualizováno 17. 3. 2017 12:30

Praha – Rukopis trenéra Bohumila Páníka je na projevu zlínských fotbalistů zcela patrný. Šedesátiletý stratég se zkušenostmi z Polska či Brazílie vštípil svým svěřencům atraktivní styl hry založený na bleskových protiútocích, které zejména v podzimní části přinášely ovoce. Jarní start sice moravskému celku nevyšel podle představ, ale zkušený kouč věří, že "Ševci" honbu za pohárovou Evropou dotáhnou do úspěšného konce. 

Bohumil Páník
Bohumil Páník

Před příchodem do Zlína působil rodák z obce Přílepy u mládeže Sigmy Olomouc či Baníku Ostrava, v řadě polských klubů a v Kroměříži. Před návratem ze země našich východních sousedů si odskočil také do daleké Brazílie.

"Majitel Pogonu Štětín za mnou přišel a řekl: ‘Trenére, zůstal byste se mnou v Brazílii? Tady je problém dělat fotbal.‘ Já jsem se tam nějakým způsobem už orientoval, protože jsme do Brazílie létali s mužstvem během zimní přípravy. Koupil v polodžungli asi padesát hektarů. Původně to bylo centrum pro agroturistiku. My jsme to předělali na sportovní centrum s pěti hřišti, ubytováním a jídelnami," nostalgicky vzpomínal Páník.

Exotická mise však idylicky neskončila. "Kdyby nedošlo k přepadení sportovního centra, možná by fungovalo dodnes. To je prostě Jižní Amerika, to jsou Banditos a jiné vlivy. My z Evropy jsme všichni utekli rychle pryč," pokračoval.

přehrát video
SF extra: Letošní šance už se nemusí opakovat, říká Páník

Po 20 kolech patří Fastavu pátá příčka ziskem 34 bodů. Mladá Boleslav disponuje stejným počtem a sídlí na čtvrtém místě pouze zásluhou lepšího skóre. "Ševci" si mohou vstupenku do Evropské ligy zajistit také v domácím MOL Cupu, kde postoupili do čtvrtfinále.

"Musíme se ještě více sdružit. V době, kdy jsem byl ještě malý, hrál Zlín poháry s PSV Eindhoven. Bylo by krásné se nějakým způsobem zapsat do klubové historie. Kamarádi, s nimiž jsem hrával, očekávají, že to dorazíme do konce. Já věřím, že se nám to povede. Všichni proto uděláme maximum," zakončil Páník.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.