ČTsport

ČTsport
sobota 21. července 2018 Vítězslav

Do Brna zamířil nigerijský útočník Ashiru, Zbrojovku opouští čtveřice hráčů

Velikost textu:

Brno - Zbrojovka přivítala první posilu pro jarní část sezony. V druhé polovině letošního ročníku se bude Brno moci spolehnout na nigerijského útočníka Musefia Olasunkanmi Ashirua, který přichází z Tatranu Prešov. Po podzimu čtrnáctý klub první ligy naopak opouštějí Matúš Lacko, David Pašek, Stanislav Vávra a Mihailo Jovanovič. 

Slavící fotbalisté Zbrojovky
Slavící fotbalisté Zbrojovky

Dvaadvacetiletý Ashiru dal na podzim za Prešov zatím pět branek, poslední zápas ve slovenské nejvyšší soutěži ho čeká o víkendu. Předtím působil v Midtjyllandu a také hostoval v dalších dánských klubech. Ve Zbrojovce podepsal víceletou smlouvu, poté co absolvoval zdravotní i kondiční testy.

"Výsledky těch rychlostních zaostávaly o setinu za nejlepšími časy hráčů z letní přípravy," uvedl majitel Zbrojovky Brno Václav Bartoněk. Vedení klubu jedná i o dalších posilách. "V tuto chvíli by nebylo korektní zveřejnit konkrétní jména," poznamenal trenér Svatopluk Habanec, který s výjimkou kvarteta odcházejících fotbalistů počítá v přípravě s kompletním kádrem i s Martinem Feninem. Ten se dosud připravoval s brněnskou juniorkou.

Do společné přípravy by se měl 3. ledna zapojit i nejlepší ligový kanonýr Michal Škoda, o jehož služby se zajímají některé zahraniční kluby. "Nedostali jsme žádnou konkrétní nabídku. Tudíž k tomu v tuto chvíli nemáme co říci," uvedl Bartoněk.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.