ČTsport

ČTsport
neděle 23. září 2018 Berta

Bude se hrát v první lize nadstavba či baráž? Rozhodne se v únoru

Velikost textu:

Praha – Promění se radikálně tvář první fotbalové ligy? Fotbalové kluby budou v únoru hlasovat o změně systému pro sezonu 2018/19 a další. Ligová fotbalová asociace navrhuje nadstavbu se třemi skupinami v systému 6-4-6 plus baráž o Evropskou ligu a sestup. Celkem by tak přibylo 42 zápasů.

"Strávili jsme hodně času debatami nad vhodnou variantou. Nakonec jsme z našeho pohledu vybrali nejlepší variantu 6-4-6. Rozhodnout ale musí všechny kluby. V únoru se k tomu vrátíme, buď to schválíme, nebo zapracujeme navrhované změny," řekl předseda LFA Dušan Svoboda.

V navrhovaném systému, který poprvé LFA představila v březnu, by po 30. kole spolu hrálo prvních šest týmů každý s každým, přičemž první tři týmy by měly výhodu tří z pěti zápasů v domácím prostředí. Týmy na sedmém až desátém místě by se utkaly o sedmou příčku znamenající účast v baráži o Evropskou ligu s týmem na čtvrtém, či pátém místě. Zbylých šest celků by hrálo o udržení, přičemž poslední by sestoupil přímo, týmy na 14. a 15. pozici by hrály baráž s druhým a třetím z druhé ligy. Musela by se tak i o dva týdny zkrátit zimní přestávka a hrálo by se více vložených kol.

přehrát video
Projde fotbalová liga zásadní změnou systému?

Svoboda: Potřebný a výhodný krok

"Je to velká změna. Daleko větší než osamostatnění soutěže od FAČR. Má to zásadní dopad na chod klubů z hlediska finančního, tréninkového i v komunikaci s fanoušky. Je třeba to dobře připravit, ale jsem přesvědčený, že bez toho se nikam neposuneme. Je to potřebný krok a hlavně výhodný pro fotbal," dodal Svoboda.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.