ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

Škoda: Dostali jsme nový impulz, změna trenéra nám pomohla

Velikost textu:

Zlín - Série 12 ligových zápasů bez porážky se odrazila na výkonu fotbalistů Slavie Praha, kteří v utkání druhého s třetím týmem tabulky uštědřili Zlínu krutou lekci. Autor dvou branek Milan Škoda prohlásil, že díky úspěšným výsledkům značně vzrostlo svěřencům trenéra Jaroslava Šilhavého sebevědomí.

Milan Škoda
Milan Škoda

"Nečekali jsme však dnes takový výsledek. Podepsalo se na něm to, že jsme dobře začali a byli nebezpeční od první minuty. Po jasné penaltě jsme získali náskok a trochu polevili," řekl Škoda. Pražané se zaměřili na defenzivu a spoléhali na brejky. "Podobným způsobem hrál Zlín u nás. Dá se říci, že jsme převzali jeho herní styl. Vyšlo nám to, do poločasu jsme dva protiútoky proměnili," poznamenal útočník Slavie.

První branku dal z penalty, mířil doprostřed branky. Střelu měl dopředu promyšlenou, protože předpokládal, že brankář Dostál riskne skok k tyči. Elegantní byl druhý Škodův gól, když po Mešanovičově přihrávce přehodil vybíhajícího Dostála lobem ve stylu Karla Poborského.

přehrát video
Šilhavý: Byli jsme produktivní, proto jsme vyhráli

"Už v prvním utkání doma proti Zlínu jsem si všiml, že je brankář Dostál hodně rychlý. Dnes mi náš trenér brankářů připomenul, že vybíhá a skáče pod nohy. Proto jsem už dopředu věděl, že jej přehodím," usmál se Škoda, který si pochvaluje změny po příchodu trenéra Šilhavého.

"Dostali jsme nový impulz, změna nám pomohla. Svědčí o tom i naše série, kterou jsme dnes prodloužili," dodal Škoda. Vyzdvihl spolupráci na hrotu útoku s Mešanovičem, který stál u zrodu obou Škodových gólů a jeden sám vstřelil. I když se Slavia dotáhla těsněji za vedoucí Plzeň, nepodléhá Škoda přehnanému optimismu.

"Samozřejmě chceme hrát o poháry a co nejvýše. Ale máme ještě ve své hře nedostatky. Dnes náš výkon navzdory vysokému vítězství nebyl tak kvalitní jako v minulých zápasech. A také je za námi ještě spousta dalších týmů a soutěž je těsně za polovinou," řekl Škoda, který má na kontě osm gólů. K dotažení nejlepšího ligového střelce, kterým je jeho bratr Michal z Brna, mu ještě dva chybějí.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.