Slavia přečkala velké šance Jablonce a je ráda za remízu 0:0

Jablonec - Slavia nepotvrdila dobrou formu posledních týdnů a v Jablonci většinu zápasu tahala za kratší konec. Pražané přežili díky skvělému výkonu brankáře Pavlenky několik velkých šancí Severočechů, sami nebyli bez absentujícího Škody v útoku nebezpeční a nakonec mohli být rádi za remízu 0:0. Slavia tak v lize poprvé po šesti kolech ztratila body.

On-line textový přenos

90. + 2

Rozhdočí právě ukončil utkání za stavu 0:0.

90. + 2

Jablonec střídá. Hanouska nahrazuje Pospíšil.

90. + 1

Souček vypáli prudkou ránu, která ale minula zhruba o metr branku Jablonce.

90. + 1

U míče je nyní Slavia.

90.

Rozhodčí nastaví 2 minuty.

90.

Hybš s přehledem ubránil unikajícího Slávistu Mingazova.

89.

Slavii nevyšla ani standardní situace. Ngadjui byl v ofsajdu.

87.

Famózní Pavlenka znovu spasil Slavii, když vyrazil Mehanovičovu prudkou střelu z bezprostřední blízkosti.

86.

Tecl se probíjel do šance, ale neprobil.

86.

Jablonec kontroluje míč na vlastní půli.

85.

Slavia střídá. Zmrhala nahrazuje Mihalík.

85.

Zmrhal byl přistižen v ofsajdu.

83.

Hybš vytřelil směrem na slávistickou branku, o několik centimetrů ji však přestřelil.

80.

Jablonec teď opět získal územní převahu.

77.

Obrovská příležitost Doležela, který šel v podstatě sám na slávistického brankáře. Ten však i z trochou štěstí dokázal vytěsnit míč mimo tři tyče.

77.

Tecl našel centrem Doležala, jeho hlavička ale nebezpečná nebyla.

76.

Zmrhalův centr si nezpracoval Van Buren ideálně a Slavia o šanci přišla.

75.

Slávista Souček měl hodně prostoru, střelu ale poslal vysoko na tribunu.

74.

Slavia střídá. Šventa nahrazuje Mingazov.

74.

K hlavičce se dostal Frydrych, branku Jablonce ale neohrozil.

74.

Slavia vybojovala rohový kop.

73.

Jablonci jako by v posledních minutách začaly docházet síly a navrch začíná získávat Slavia.

72.

Jablonec střídá. Mihálika nahrazuje Mehanovič.

72.

První příležitost Slavie. Bořil se dostal k odraženému míči, ale po lehkém přistrčení svou střelu mezi tyče nenasměroval.

71.

Barák zkusil vystřelit, ale jablonecký brankář Hrubý zasahovat nemusel.

70.

Slávistický útok nevyšel a jablonecký protiútok také ne.

68.

Hušbauerův centr mířil přímo do náruče brankáře Hrubého. Jenže ten balón neudržel a pořádne Jabloneckým zavařil. Všechno však pro Severočechy dobře dopadlo.

67.

Pa faulu na Šventa má Slavia k diposzici přímý kop ze solidní pozice.

66.

Slávisté jsou pod tlakem. Ubránili se jen za cenu odkopu.

65.

Slavia střídá. Na hřišti nahrazuje Mešanoviče Van Buren.

64.

Další závar ve vápně Slavie, tentokrát z toho však nebezpečná střela nebyla.

64.

Unikajícího Tecla fauloval Hušbauer.

63.

Hezká střela Tecla letěla jen něklik desítek centimetrů nad břevnem slávistické branky.

61.

Tecl ostrým přízemním centrem našel ve vápně Doležala, ten si ale naštěstí pro Slavii prudkou přihrávku nedokázal v dobré pozici zpracovat.

60.

Jablonecký nápor ovšem pokračuje.

59.

Jablonec mohl zahrozit z rohového kopu. Ale nezahrozil.

56.

Třetí obrovská šance Jablonce. Teď slávistická defenziva jen příhližela, jak se míč dostal ke zcela nehlídanému Mihálikovi, který trestuhodně přestřelil branku.

55.

Po delší odmlce útočí Slavia, Bořilův centr ale mířil do míst, kde nebyl doslova nikdo.

52.

Hybš se z volného kopu pokusil vystřelit, ale o hodně minul slávistickou branku.

51.

Útok Jablonce táhnl Tecl a po faulu na něj vidí Bořil žlutou kartu.

50.

Doležal obešel slávistického kapitána Bílka a servíroval přihrávku před prázdnou branku. Jeho spoluhráč však nedoklouzal k míči včas.

49.

Další nebezpečný závar pořed brankou Slavie.

48.

Jednoznačně největší šanci zápasu si připisují Jablonečtí. Prudkou hlavičku však braburně vyrazil Pavlenka.

47.

A nápor Slavie končí nepřesnou přihrávkou.

46.

A druhá půle začíná slávistickým náporem.

46.

Druhá polovina zápasu právě začala.

45.

Rozhodčí ukončil první půli za stavu 0:0.

45.

Frydrych centroval ze strany. Míč byl ale zablokován a nevybojoval ani roh.

44.

Solidní jablonecká kombinace, ale nepřesná předfinální přihrávka.

43.

Barák se pokusil o střelu zdálky. Razanci měla, přesnost nikoliv.

41.

Další závar před slávistickou brankou a opět žádná šance či nebezpečná střela.

40.

Pavlenka centr vyrazil. Mihálik pak na půlce hřiště zastavil unikajícího slávistu a viděl žlutou kartu.

39.

Hanousek unikal po levé straně. Slavia však zblokovala jeho centr na roh.

38.

Podklouznutí jednoho z Jabloneckých nabídlo míč Hušbauerovi, ten však míč jen napálil do zad jednoho ze svých soků.

36.

Poprvé po dlouhé době mohla zahrozit i Slavia. Hrubého střela však sotva doletěla do rukou brankáře Hrubého.

36.

Mihálikova střela minula slávistickou branku o mnoho metrů.

35.

S dobrým centrem Trávníka si poradil strážce slávistické branky Pavlenka.

34.

Jablonečtí krouží kolem pokutového území. Nakonec je vysvobodila Slavia faulem.

33.

A Slavia zase jen posílá nadýchaný centr do rukou brankáře Hrubého.

32.

Rychlý protiútok Slavie zastavili Jablonečtí za cenu faulu.

32.

Domácí kombinují kolem pokutového území Slavie.

31.

Jablonec je teď mužstvem, jež kontroluje hru.

30.

Slavia nanicovatým centrem Jablonec za Jiráčkův prohřešek nepotrestala.

28.

Další tvrdý zákrok Jabloneckého Jiráčka. Ten je asi hodně rád, že neviděl žlutou kartu.

27.

Nabíhajícího Mešanoviče s přehledem zakřižoval kapitán domácích Hübschman.

27.

Pronikajícího Hanouska zastavil za cenu žluté karty slávistický kapitán Bílek.

25.

Nápor Jablonce ukončuje Jiráčkův tvrdý faul.

25.

Další ostrý centr Jablonce odvrací obrana sešívaných.

22.

Útočná snaha Slavie neměla dlouhého trvání.

20.

Nebezpečný Hanouskův centr proletěl před slávistickou brankou, aniž by našel kohokoliv ze spoluhráčů.

20.

Jablonec se osměluje a kombinuje na polovině Slavie.

18.

Jablonec po rohu vytvořil závar, ale veškeré snažení skončilo míčem v autu.

16.

Doležal se snažil otočit v pokutovém území a vybojoval pro Jablonec roh.

16.

Další dlouhý nákop jabloneckého brankáře.

15.

Zmrhal přes jabloneckého Janouska na pravém křídle neprošel.

14.

Teď se o ní však připravila faulem.

14.

Slavia si stále udržuje územní převahu.

12.

Švento kličkuje, až vykličkoval za autovou čáru.

11.

Jablonecký Tecl zakončoval. Míč ale místo na bránu poslal do výšky.

10.

Frydrych tak dlouho kličkoval, až zfauloval jabloneckého Trávníka.

9.

Slávisté útočí, do zakončení se ale nedostali.

8.

Slávistické napadání dělá Jablonci obrovské potíže v rozehrávce.

7.

Slávista Švento se zřítil k zemi v šestnáctce, rozhodčí na značku pokutového kopu ale neukázal.

7.

Odražené vysoké míče létají ze strany na stranu.

5.

Jablonecký gólman Hrubý byl donucen napadáním Slavie k dlouhému nákopu a po sérii hlaviček a vysokých nákopů u něj míč skončil znovu. A tak ho jablonecký brankář znovu nazdařbůh nakopl kupředu.

4.

A Jiráčkův faul se Jablonci vyplatil. Rozehrávka standardky Slavii vůbec nevyšla.

3.

Jiráček vletěl do Hušbauera a za cenu faulu přerušil kombinaci Slavie.

2.

Zmrhala, respektive slávistický brejk zabrzdila obrana Jablonce.

2.

Hübschman nakopl míč směrem na Doležala, míč ale skončil v autu a vhazuje Slavia.

1.

Rozhodčí zahájil utkání a Jablonec se střemhlav vrhá do útoku.

0.

Oba kapitáni už si potřásli rukama a utkání co nevidět začne.

0.

Výkopu utkání předchází slavnostní ceremoniál, při němž jsou na jablonecké Střelnici oceněni bývalí hráči Jablonce.

0.

Sestava Slavia Praha: Pavlenka – Frydrych, Bílek (C), Ngadjui, Bořil – Souček – Zmrhal, Hušbauer, Barák, Švento – Mešanović.

Náhradníci: Berkovec – Mihalík, Mikula, Mingazov, Ščuk, Van Buren, van Kessel.

0.

Sestava FK Jablonec: Hrubý – Masopust, Hübschman (C), Hybš, Matěj Hanousek – Tecl, Trávník, V. Kubista, Jiráček, Mihálik – Doležal.

Náhradníci: Valeš – Mehanovič, Kouřil, Končal, Pospíšil.

0.

Jablonečtí zatím na podzim zaostávají za očekáváním. Celek ze severu Čech určitě myslí výš než na 11. místo, které aktuálně zaujímá v tabulce.

0.

Červenobílí pod koučem Jaroslavem Šilhavým v devíti soutěžních zápasech neprohráli a v posledních osmi zvítězili. V lize vyhráli šestkrát za sebou a sedmý triumf by rádi přijali v Jablonci, i když severočeského soupeře v nejvyšší soutěži už šestkrát neporazili.

0.

Vítejte u on-line přenosu z utkání FK Jablonec – Slavia Praha.

Slávistický kouč Šilhavý při návratu do Jablonce, kde ještě před rokem trénoval, musel udělat dvě vynucené změny v sestavě. Nemocného Deliho nahradil na stoperu Ngadeu, místo něhož se na pozici defenzivního záložníka představil Souček. V útoku pak nahradil zraněného Škodu nejlepší střelec Slavie v ligové sezoně Mešanovič.

Bosenský kanonýr se ale v prvním poločase stejně jako ostatní ofenzivní hráči prakticky neprosazoval. Fanoušci v úvodním dějství neviděli ani jednu větší šanci, jen pár náznaků, které odvrátily pozorné obrany.

Jablonečtí více drželi míč a po přestávce začali náporem. Ve 48. minutě si na Trávníkův přímý kop naskočil Kubista a hosty po jeho hlavičce zachránil Pavlenka. Další šanci měli Severočeši o dvě minuty později, Mihálik ale ve skluzu těsně nedosáhl na míč. Stejný hráč měl na noze vedoucí gól i v 56. minutě, jenže odražený balon po centru napálil nad.

Bořil: Jablonec se na nás dobře připravil, musíme se zlepšit

Pražanům se zdaleka nedařilo tak jako v předchozích zápasech a potvrzovali, že na Jablonec příliš neumí. V lize ho v součtu s tímto duelem neporazili už posedmé za sebou. Trenér Šilhavý reagoval tím, že vystřídal Mešanoviče za čerstvého Van Burena. Červenobílí poté přidali a v 70. minutě měl velkou šanci Bořil, který po závaru a drobném přistrčení od protihráče pálil vedle.

Jablonec se ale brzy vymanil z tlaku a v 77. minutě postupoval při brejku k brance Doležal, Pavlenku ale neprostřelil. Hostující gólman pak Pražany zachránil i v 87. minutě, kdy skvěle vyrazil ránu střídajícího Mehanoviče. Oba soupeři se tak rozešli smírně, popáté z posledních šesti ligových soubojů.

FK Jablonec - Slavia Praha 0:0 Rozhodčí: Proske - Pospíšil, Boček. ŽK: Mihálik - Bílek, Bořil. Diváci: 4255.

Jablonec: Hrubý - Masopust, V. Kubista, Hübschman, Hybš - Trávník, Jiráček - Tecl, Mihálik (72. Mehanovič), Hanousek (90. Pospíšil) - Doležal. Trenér: Klucký.

Slavia: Pavlenka - Frydrych, Bílek, Ngadeu, Bořil - Souček - Zmrhal (85. Mihalík), Hušbauer, Barák, Švento (74. Mingazov) - Mešanovič (64. Van Buren). Trenér: Šilhavý.

Zdeněk Klucký (trenér Jablonce): "Do dnešního zápasu jsme vstoupili s vědomím síly našeho soupeře, velikost kádrů se nedá srovnávat. Taktikou bylo vycházet ze zabezpečené obrany a hrozit z rychlých protiútoků, což kluci plnili. Mohli jsme vstřelit branku, ale to se bohužel nepodařilo. Jsme rádi, že jsme Slavii udrželi a nepustili ji do výraznější převahy. Obrana je celá předělaná a zdá se mi, že i Tomáš Hübschman ožil. Vojta Kubista také odehrál dobrý zápas. Prostě nám vypadli tři stopeři ze základu a museli jsme zaimprovizovat. Já jsem tu na brigádě. Jak dlouho to půjde, tak dlouho tu budu. Nechci spekulovat."

Jaroslav Šilhavý (trenér Slavie): "Musím složit soupeři poklonu. Jablonec celý zápas odmakal a vytvořil si gólové šance, které zaplaťpánbůh pochytal brankář, nebo je neproměnili. Jablonec hrál s obrovským nasazením. My jsme byli bez pohybu, malá agresivita. Dnešní zápas nám také ukázal, že ještě nejsme tam, kde chceme být, a to je možná i dobře. Nechci z toho dělat výbuch, protože náš protivník hrál vynikající fotbal. Možná se projevily i změny v sestavě, kde nám chyběli siloví hráči. Deli a Škoda nám chyběli, ale věřím, že do příštího zápasu budou v pohodě. Dnes jsme ten bod vydolovali a jsme za něj rádi. Bereme ho, protože soupeř měl více gólových šancí než my."