ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Trpišovského Sparta láká, Liberec se ho vzdát nechce

Velikost textu:

Praha – Kouč Liberce Jindřich Trpišovský by se mohl stát novým trenérem Sparty. S Pražany je prý předběžně domluven, otázkou však zůstává, zda dojde k dohodě mezi kluby a Slovan ho uvolní. Čtyřicetiletý trenér má totiž pod Ještědem platnou smlouvu a severočeský klub se ho vzdát nechce.

Jindřich Trpišovský
Jindřich Trpišovský

"Můžu potvrdit, že nás Sparta kontaktovala se žádostí o vstup do jednání. Tuto žádost rozhodně budeme respektovat, ale netroufám si odhadnout, jak to dopadne," řekl rozvážně sportovní ředitel Slovanu Jan Nezmar.

"Ve fotbale jsem si dávno zvykl na to, že je všechno možné, ale přiznám se, že ze své pozice sportovního ředitele v této chvíli zástupce po panu Trpišovském nehledám," dodal Nezmar.

Trpišovský patří už delší dobu mezi nejžádanější české trenéry. V květnu o něj usilovala i mistrovská Plzeň, ale úspěšný kouč se rozhodl zůstat v Liberci a prodloužil s ním smlouvu.

Trpišovský přišel do Slovanu ze Žižkova před minulou sezonou, a přestože byl na ligové scéně jako hlavní trenér nováčkem, obsadil s týmem konečné třetí místo v tabulce, a navíc s ním postoupil do základní skupiny Evropské ligy. Stejný úspěch zopakoval i letos v létě.

Ke Spartě má Trpišovský blízko, neboť v ní v minulosti trénoval mládež. Letenští hledají nového trenéra poté, co v pondělí skončil Ščasný. V hledáčku už Sparta měla trenéra Žiliny Adriána Gulu, s klubem se ale údajně nedohodla.

Pražané po reprezentační přestávce nevyhráli ani jeden ze čtyř soutěžních duelů a jejich nynější krize vyvrcholila nedělní domácí porážkou 0:2 v ligovém derby proti Slavii. Ve čtvrtečním duelu Evropské ligy s Interem Milán povedou Spartu dosavadní asistenti v čele s Davidem Holoubkem.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.