ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš

Transparentnost, video i mikrofony pro sudí. Ligový sponzor nastínil plány

Velikost textu:
aktualizováno 19. 9. 2016 15:52

Praha – Nový generální partner první fotbalové ligy vyslovil hlavní cíle, jak vylepšit obraz fotbalu u nás. Společnost ePojisteni.cz chce zprůhlednit financování a hospodaření Ligové fotbalové asociace (LFA) i jednotlivých klubů, nabádá k boji s korupcí, má v úmyslu vytvořit roli ambasadora fanoušků a zavést video nebo mikrofony pro rozhodčí, čímž touží vylepšit komunikaci ve sporných momentech.

Ilustrační foto
Ilustrační foto

"Pro podporu nejvyšší fotbalové ligy jsme se rozhodli také proto, že chceme aktivně přispět k větší transparentnosti a profesionalizaci českého fotbalu. Cítíme zodpovědnost za fotbal v ČR, a proto jsme připravili konkrétní návrhy, které podle nás výrazně pomohou," uvedl v prohlášení ředitel ePojisteni.cz Dušan Šenkypl.

Průhledné financování a boj s korupcí

LFA má mít svůj transparentní účet. Generální sponzor apeluje na zveřejnění hospodaření asociace i jednotlivých klubů. Mělo by tak být jasno, kolik peněz dostávají kluby od marketingové společnosti STES, jaké jsou příjmy z marketingu, merchandisingu a vstupenek. Zveřejněny by měly být i náklady na platy hráčů, provize agentům či na provoz stadionů.

"Kluby tak budou moci srovnat efektivitu svého fungování a fanoušci uvidí reálné toky peněz ve fotbale. V neposlední řadě tento krok odstraní současné velmi neobjektivní poměřování rozpočtů jednotlivých klubů, kdy se srovnávají často úplně neporovnatelné položky," stojí v prohlášení.

LFA již na tomto bodu pracuje. "V tuto chvíli připravujeme konkrétní formy a způsob reportingu jednotlivých klubů, které následně budou projednány na Ligovém výboru. Rádi bychom ucelený výstup představili veřejnosti v průběhu této sezony," řekl předseda LFA Dušan Svoboda.

Prostředník fanoušků a klubů

Šenkypl rovněž nabádá ke zřízení funkce ambasadora fanoušků, který by komunikoval s jednotlivými tábory příznivců a přispíval tak k omezení konfliktů na stadionech, zatraktivnění fotbalového prostředí a zvýšení návštěvnosti.

Video a průhledné soudcování

Firma chce podporovat i zavedení videa pro rozhodčí. "Jsme připraveni spolupracovat při hledání finančně únosného technologického řešení," uvedl ředitel s tím, že je i pro zavedení mikrofonů pro rozhodčí a následné zveřejňování jejich komunikace.

"Zavedení videa do českého fotbalu je jeden z našich základních strategických cílů, který chceme realizovat co nejdříve. Rádi bychom on-line režim v přátelských zápasech a off-line režim v ligových utkáních otestovali už v průběhu této sezony," řekl Svoboda, který se přiklání i k mikrofonům. "To je v gesci Komise rozhodčích FAČR. My tento bod podporujeme a myslíme si, že je to krok správným směrem," dodal.

"Cíle fotbalových fanoušků, klubů i sponzorů jsou stejné. Všichni chceme mít co nejkvalitnější a nejférovější soutěž. Proto body, které navrhujeme, jsou v souladu s cíli LFA. Bez jejich plnění by nebylo možné fotbal dlouhodobě podporovat a my věříme, že brzy uvidíme výsledky této naší společné snahy," dodal Šenkypl.

Internetová společnost ePojisteni.cz je generálním partnerem od konce července. Smlouva platí na dva roky.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.