ČTsport

ČTsport
pátek 20. července 2018 Ilja

Po šestnácti letech velký návrat domů. Laštůvka vychytal bod Karviné

Velikost textu:

Karviná - Jan Laštůvka si pro svůj návrat nemohl přát lepší podmínky. Jeho mateřský klub Karviná při jeho obnoveném debutu odehrál svůj první zápas v lize od roku 1997, navíc na zbrusu novém stadionu. A i díky bývalému brankáři Šachtaru či Dněpru získal první bod v sezoně.

Jan Laštůvka v karvinském dresu
Jan Laštůvka v karvinském dresu

Laštůvka měl na bodovém úspěchu Karviné velký podíl i díky tomu, že v závěru prvního poločasu zmařil sólový průnik Francise Litsingiho. "Snažil jsem předvídat, co bude dělat, a vyšlo mi to. Zmenšil jsem úhel a trefil mě do nohy. Asi to byl důležitý zákrok, kdybychom před pauzou dostali gól na 1:2, bůh ví... Ale od toho jsem tady přišel, abych něco chytil," řekl čtyřiatřicetiletý trojnásobný český reprezentant.

Karvinský odchovanec se do klubu, který není nástupcem jeho mateřského FC Karviná, vrátil poté, co nesehnal zahraniční angažmá podle svých představ. Několik tureckých nabídek pocházelo od klubů z oblasti hranic se Sýrií a do ztracena vyzněly i námluvy s kluby ze Španělska nebo Německa.

"Já už jsem vybíral hlavně podle toho, abych tam mohl bez problémů fungovat s rodinou. Proto jsem zamítl Turecko. Tady jsem doma, mám to kousek na stadion a po spoustě roků si užívám, že dojíždím na stadion rovnou z domu," uvedl Laštůvka.

Karviné by měl pomoct minimálně do konce podzimu. "To teď ale vůbec neřeším. Jak říkám, hlavní je, že jsem doma s přítelkyní a malým, který bude mít v prosinci dva roky. Teď chci pomoct Karviné a nepřemýšlím, co bude v zimě," prohlásil Laštůvka.

Hned v prvním utkání se osvědčil. Kromě výborného zákroku proti Litsingimu dirigoval obranu a tým si s ním více věřil. "Honza s námi dlouho trénoval, vůbec nebylo těžké rozhodnout, jestli bude hned chytat. To, že je tady, byla jen administrativní věc, jinak kluky a tým zná. Pro nás je velká posila," uvedl trenér Jozef Weber.

Laštůvka lovil míč ze sítě jednou po Řezníčkově dorážce. Kvůli hlasitým protestům u asistenta sudího dostal i žlutou kartu. "Přišlo mi, že to byl ofsajd, ale musím se podívat na záznam. V té rychlosti to je těžké říct s jistotou. To byla emotivní reakce a přišel za to trest," řekl Laštůvka.

Brankář, který prošel Ostravou, Doněckem, Fulhamem, West Hamem, Bochumí a Dněpropetrovskem, přiznal, že byl při nástupu na trávník nervózní. "Ale když se písklo, tak to ze mě spadlo. Chybí mi ale herní praxe. Natrénováno mám, jenže jsem tři měsíce nechytal zápas. Měl jsem kvůli tomu trochu obavy, ale nakonec jsem to, myslím, zvládl. Škoda, že jsme ve druhé půlce nevyužili přesilovku, ale myslím, že vzhledem k prvnímu poločasu ta remíza byla zasloužená," podotkl Laštůvka.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.