ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Kapitán Zápotočný opustil Příbram, ta vsází na mládí

Velikost textu:

Příbram – V nové sezoně bude Příbram spoléhat na dravé mládí. Po odchodech Romana Bednáře, Radka Dosoudila a Josefa Hnaníčka se s týmem rozloučil také zkušený kapitán Tomáš Zápotocký, kterému skončila smlouva a hledá si zahraniční angažmá. Trenér Martin Pulpit hodlá vsadit na zahraniční akvizice.

Tomáš Zápotočný po 30. kole
Tomáš Zápotočný po 30. kole

Při testech přesvědčilo Pulpita hned několik nových hráčů, které vedení Příbrami angažovalo. Z Trnavy dotáhlo přestupy slovenského útočníka Tomáše Majtána a srbského stopera Miloše Nikoliče. Ze Slovanu Bratislava přichází reprezentant Trinidadu a Tobago Lester Peltier. Rovněž se podařilo angažovat odchovance Interu Milán Marca Ferraru a na hostování z Udine přichází český talent Michal Pecháček.

přehrát video
Pulpit: Sestava potřebovala radikální řez

S výjimkou zkušených brankářů Aleše Hrušky, Milana Švengera a Marka Boháče, jejichž sestava zůstává beze změn, bude mít trenér Pulpit k dispozici jen pět hráčů do pole narozených před rokem 1990. Z nich jen Jan Rezek a Tomáš Pilík mají větší zkušenosti s českou ligou.

Pětatřicetiletý Zápotočný je odchovancem Příbrami. Následně prošel Libercem, Udine, Besiktasem, Bursasporem a Spartou, než se v roce 2013 vrátil do Příbrami. Na kontě má i čtyři starty za národní tým a získal dva české tituly a dva turecké.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.