ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan
Synot liga

Žádná Plzeň, Trpišovský prodloužil smlouvu v Liberci

Velikost textu:
aktualizováno 20. 5. 2016 14:02

Liberec – Jindřich Trpišovský se ujal Slovanu Liberec po loňské tragické sezoně, a přestože v zimě přišel o dva klíčové hráče, dovedl severočeský klub k třetímu místu. Okamžitě se vyrojily spekulace, že o trenéra má zájem mimo jiných i mistrovská Plzeň, která momentálně shání kouče, jenže Trpišovský dal přednost Slovanu. S Libercem prodloužil smlouvu o další rok s následnou opcí. 

Jindřich Trpišovský
Jindřich Trpišovský

"Prožili jsme perné dva tři dny. Občas se ve fotbale potkáváme s větami a prohlášeními typu, že tahle nabídka se neodmítá. Z mého pohledu trenér takovou nabídku dostal, proto si vážím ještě o to víc, že to nakonec dopadlo jinak," řekl sportovní ředitel Slovanu Jan Nezmar.

O Trpišovského neusilovala pouze Plzeň, ale měl i nabídku ze zahraničí. "Hledal jsem sám v sobě důvod, proč bych měl odejít. A protože jsem ho nenašel, rozhodl jsem se zůstat. Před měsícem jsme se s Honzou a majitelem klubu panem Karlem domluvili, že budeme pokračovat. Nechtěl jsem to rušit," řekl Trpišovský."Objevil jsem tu vztahy mezi lidmi, které nejsou v profesionálním fotbale všude. Vážím si těch lidí tady. Když vás něco naplňuje, není důvod to opouštět," doplnil Trpišovský. 

Ve své premiérové sezoně v první lize vybojoval s Libercem třetí místo, znamenající účast ve 3. předkole Evropské ligy. Loni na podzim s týmem postoupil do základní skupiny Evropské ligy. Zaujal nejen výsledky, ale i pohledným kombinačním herním stylem.  

Jediným důvodem, proč Trpišovský přemýšlel o změně, byly časté odchody opor z Liberce. V zimě opustili klub David Pavelka s Josefem Šuralem a po skončení sezony Marek Bakoš. "Během roku to nebylo jednoduché, když vás opouští nejen hráč, ale člověk, se kterým jste něco prožil. Nesnáším loučení. Markův odchod mě teď hodně zasáhl, navíc jsem měl v hlavě, že by ještě odešel někdo, jako se spekuluje o zájmu o Lukáše Pokorného. To byl jediný důvod, který mě nutil k zamyšlení," uvedl Trpišovský.

"Ale pak jsme měli společný večer s hráči, něco jsme si řekli a na mě to tak zapůsobilo, že jsem si řekl, že ať se stane, co se stane, jdeme do toho dál. Dvacet let jsem dělal u mládeže a na konci roku vždy mužstvo odešlo a přišlo nové. Je to výzva. Povedlo se nám to zacelit v létě, v zimě a věřím, že se nám to povede znovu," uvedl Trpišovský. 

Nabídka od ligového mistra je pro něj po ročním působení mezi elitou obrovským skokem. "Před rokem v tuhle chvíli jsem jel s Viktorkou Žižkov z Olomouce vlakem, protože jsme neměli na autobus. Po roce tady sedím a bavíme se o těchto nabídkách. Není jednoduché to ustát. Vážím si té šance, kterou mi Slovan dal, jak mi tu lidi pomohli. Naštěstí mám kolem sebe lidi, kteří mi připomenou, odkud jsem přišel. Přítelkyně mi vždy řekne, ať se proberu a vzpamatuju," usmál se kouč.

Od setrvání Trpišovského se odvíjela i další budoucnost sportovního ředitele Nezmara. "Až teď můžu říct, že kdyby to nedopadlo s trenérem, tak bych s tím švihnul i já. Těžko bych hledal další sílu pokračovat. Jsme uprostřed cesty a byla by strašná škoda, kdybychom v tom nemohli s tímhle realizačním týmem pokračovat. Proto jsme v posledních dnech ve vedení řešili způsob nastavení práce uvnitř klubu. Nejdůležitější bylo, abychom mohli dál pokračovat v té cestě, tvorbě týmu," řekl Nezmar. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.