ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš

Titul a konec: Krejčí opouští po mistrovské sezoně Plzeň

Velikost textu:
aktualizováno 19. 5. 2016 12:28

Plzeň – Až v průběhu loňské sezony se Karel Krejčí stal trenérem Plzně, i díky šestnáctizápasové sérii výher ale nakonec dovedl Viktorii k poměrně suverénnímu ligovému triumfu. Přesto po úspěšné sezoně v plzeňském klubu končí. Sedmačtyřicetiletý kouč se chce soustředit na národní tým, kde dělá asistenta Pavlu Vrbovi.

Karel Krejčí
Karel Krejčí

Krejčího nástupce bude představen v nejbližších dnech. Podle některých spekulací médií by jím mohl být Jindřich Trpišovský z Liberce, Roman Pivarník z Bohemians 1905 nebo Luboš Kozel, který na konci ročníku skončil v Dukle.

Krejčí převzal Plzeň loni v srpnu po Miroslavu Koubkovi, západočeský tým pod ním v Evropské lize vypadl už ve skupině, ale v domácí soutěži poprvé v historii obhájil titul. Ten si Plzeňští zajistili už tři kola před koncem, s 16 výhrami za sebou navíc stanovili ligový rekord.

Poslední tři zápasy sezony však Viktoria prohrála, za závěrečný debakl 0:5 na hřišti Slavie Praha navíc vedení klubu udělilo hráčům vysoké pokuty. "Prohráli jsme pět nula, tak mě třeba vyhodí... Ne, v Plzni mám smlouvu ještě na dvě sezony. Jestli se po dnešku nic nezmění, tak bych měl pokračovat," řekl tehdy Krejčí. Pak ale názor očividně změnil.

"Nebylo to pro mě jednoduché rozhodování, nicméně zrálo ve mně dlouhé týdny. Jsem maximalista, který chce odvádět práci na sto procent. V kontextu přípravy reprezentace na červnové Euro přibývaly povinnosti směrem k národnímu týmu, k tomu jsem cítil velkou odpovědnost k Viktorii a plzeňskému snu o obhajobě titulu," uvedl Krejčí. "Fyzicky i psychicky jsem byl často velmi vyčerpán, trpěla tím moje rodina i zdraví," doplnil držitel ocenění pro nejlepšího kouče sezony.

Podle Krejčího nejde dlouhodobě skloubit práci v klubu a reprezentaci. "Při představě podzimních bojů Viktorie na třech frontách a současně startující kvalifikace národního týmu na světový šampionát mi bylo jasné, že si budu muset zvolit. V kratším časovém období se pozice klubového trenéra a asistenta reprezentace skloubit dají, nicméně dlouhodobě je to dle mojí aktuální zkušenosti jen těžko udržitelné," prohlásil rodák z Dražovic.

přehrát video
Krejčí: Zrálo to ve mně delší dobu

Jeho záměr odejít nebyl pro vedení Plzně překvapením. "S Karlem Krejčím jsme dané téma probírali prakticky v průběhu celého jara, ačkoliv finální rozhodnutí padlo až po skončení ligového ročníku," uvedl generální manažer Adolf Šádek.

"Řešili jsme mimo jiné to, že tým je nutné před zásadním úvodem sezony stoprocentně připravit a na základě zkušeností z reprezentačních srazů potřebujeme mít hlavního trenéra v každodenním kontaktu s hráči," přidal Šádek.

Nového kouče chce Viktoria mít ještě před červencovým startem letní přípravy. "Díky férové komunikaci ze strany Karla Krejčího jsme již měli čas o potenciálních jménech přemýšlet a nezačínáme na bodě nula. Nového trenéra budeme chtít představit během nejbližších dnů," konstatoval Šádek. 

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.