ČTsport

ČTsport
čtvrtek 16. srpna 2018 Jáchym

Kolář po výprasku od Slavie: Musíme si sáhnout do svědomí

Velikost textu:

Praha - Plzeňští fotbalisté byli hodně zklamaní, že mistrovskou sezonu na hřišti pražské Slavie zakončili potupným debaklem 0:5. Podle záložníka Daniela Koláře si musí všichni hráči Viktorie po utkání v Edenu sáhnout do svědomí. Plzeň obhájila titul již tři kola před koncem, ale zbývající zápasy s Mladou Boleslaví, Jabloncem i Slavií prohrála.

Daniel Kolář během utkání se Slavií
Daniel Kolář během utkání se Slavií

"Samozřejmě jsme nechtěli končit sezonu takhle, bohužel stalo se. Myslím, že každý z nás si musí sáhnout do svědomí, teď si od fotbalu odpočinout a přichystat se na novou sezonu," řekl novinářům Kolář, který si v nepřítomnosti Romana Hubníka navlékl kapitánskou pásku.

Popel na hlavu si sypal i Jan Kovařík. "Určitě se hraje jinak, když jste pod tlakem, než když už titul máte tři kola. Ale to nás neomlouvá. My jsme měli hrát úplně jinak. Aspoň bojovat, když nám to fotbalově tolik nejde. Mně přišlo, že tam nebylo ani tohle. Byl to hrozný výkon a musíme se fanouškům omluvit," prohlásil sedmadvacetiletý záložník.

Mistrovské oslavy prý vysokou porážku neovlivnily. "Já bych to na to neházel. Je to ligový zápas a my jsme se na něj snažili co nejlépe připravit. Tohle je jenom naše chyba. Je to stoprocentně kaňka na titulu," litoval Kolář. "Vyhráli jsme titul tři kola před koncem a měli jsme z toho radost a máme pořád. Přesto jsme z těch posledních kol měli uhrát nějaké body," doplnil třicetiletý reprezentant.

Podle něj také Slavii pomohla mimořádná efektivita. "Z první střely jsme dostali první gól a z druhé střely druhý. Dali jsme dvě tyčky, nám se to odráželo, jim to všechno padalo do brány. Prakticky z každého útoku jsme dostali gól. A řekl bych, že docela laciné," řekl Kolář. "Je to strašný výsledek, hráli jsme hodně naivně. V prvním poločase jsme snad z pěti útoků dostali tři góly, což se na nás podepsalo. Ani druhý poločas jsme to nezlepšili," doplnil Kovařík.

Plzeň se prý musí z utkání se Slavií poučit. "Možná jsme si mysleli, že se to asi uhraje samo. Když jedinou věc podceníte, tak neporazíte žádný ligový mančaft. O tom jsme se teď přesvědčili. Další sezonu musíme hrát jako těch 16 zápasů předtím," připomněl Kovařík předchozí rekordní sérii Západočechů.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.