ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois
SYNOT LIGA

Nejdéle sloužící trenér v historii české ligy i Dukly končí. Kozla nahradí Šilhavý

Velikost textu:
aktualizováno 14. 5. 2016 18:22

Praha – Po necelých sedmi letech končí v Dukle Praha trenér Luboš Kozel. Nejdéle sloužící trenér v historii věhlasného klubu i samostatné české ligy neprodlouží po sezoně smlouvu. Poslední zápas na Julisce pětačtyřicetiletý trenér absolvoval proti Slovácku, Dukla prohrála 0:1. Kozla na lavičce nahradí bývalý trenér Plzně, Liberce či Jablonce Jaroslav Šilhavý.

Luboš Kozel
Luboš Kozel

Kozel před pěti lety dovedl Duklu do nejvyšší soutěže, kde třikrát skončila šestá a jednou sedmá. V tomto ročníku dejvické mužstvo dlouho nemělo definitivní jistotu záchrany, před závěrečným kolem je na desátém místě ligové tabulky.

"Jméno trenéra Luboše Kozla je a vždy bude spojeno s významnou novou érou Dukly," uvedl výkonný ředitel Michal Šrámek. "Přeji mu mnoho úspěchů a za všechny v Dukle vyslovuji díky," dodal.

Společně s Kozlem odejde z Dukly po vypršení kontraktu i dlouholetý asistent Jan Suchopárek, který se stane trenérem reprezentace do 19 let.

Na místo trenéra Dukly přijde renomovaný kouč Jaroslav Šilhavý, který před čtyřmi lety vybojoval titul s Libercem a dovedl jej až do jarní fáze Evropské ligy. Klub z Julisky jej oficiálně představí v úterý.

Šilhavý naposledy působil v Jablonci, kde skončil po nepovedeném podzimu tohoto ročníku. Předtím trénoval v Liberci, Českých Budějovicích, Plzni a Kladně. "Smlouva by měla být podepsána v úterý, na to bude svolána tisková konference, aby si sám mohl říct, jaké má záměry. Já jen mohu říct, že jsme se na všech bodech smlouvy domluvili," uvedl Paukner.

Šilhavého považuje za zkušeného trenéra. "Doufám, že naváže na vysokou laťku, kterou tady Luboš Kozel zanechal. Přál bych si, aby byl ještě úspěšnější," řekl Paukner.

Kozel v Dukle vydržel i přes vábení jiných klubů. V listopadu 2013 dostal nabídku od Plzně, aby zaujal místo po odchodu Pavla Vrby k české reprezentaci, ale rodák z Vlašimi tehdy odmítl, protože v létě toho roku na Julisce prodloužil smlouvu. Spekulovalo se i o zájmu pražské Slavie.

Devítinásobný reprezentant v roce 2003 ukončil hráčskou kariéru po vleklých zraněních. Pak začal trénovat rezervu Slavie, krátce vedl jako hlavní kouč Jablonec a před Duklou dělal asistenta v Liberci. V nejvyšší soutěži Kozel dohromady odkoučoval 158 zápasů s bilancí 52 výher, 52 remíz a 54 porážek.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.