ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Sudí Pilný a Jech končí. V Příbrami byli opilí, přijdou o licenci

Velikost textu:
aktualizováno 12. 5. 2016 20:37

Praha - Komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR vyřadila z listiny pro profesionální soutěže Marka Pilného a Jiřího Jecha, kteří se podíleli na řízení středečního ligového duelu mezi Příbramí a Slavií Praha pod vlivem alkoholu. Oba přijdou o licenci a jejich proviněním se bude zabývat disciplinární komise.

Čtvrtý rozhodčí Pilný byl od začátku utkání viditelně opilý. U postranní čáry těžko držel rovnováhu, padal, chvíli běhal s lajnovým rozhodčím a napodoboval jeho pohyby. Už po deseti minutách ho musel začít hlídat bodyguard, během poločasové přestávky Pilný odešel do kabin a už se nevrátil. Pod vlivem alkoholu byl i brankový sudí Jech.

"Zažil jsem toho ve fotbale hodně, ale tohle překonalo všechno. Mám povahu řešit věci diplomaticky s klidnou hlavou, ale tentokrát jsem i já požádal prostřednictvím hlasování per rollam ostatní členy výkonného výboru o mimořádné hlasování, abychom dali podnět disciplinární komisi kvůli znevážení jména fotbalu," řekl předseda FAČR Miroslav Pelta.

"Tito jednotlivci svým bezohledným chováním poškodili tisíce slušných hráčů, funkcionářů i rozhodčích. Oni nebyli podnapilí, oni byli opilí. Když jsem předstoupil před rozhodčí, řekl jsem, že je škoda, že nemáme paragraf na trest smrti, ale jen doživotí. To znamená ztráta členství ve FAČR. To by měl být konec té akce," dodal Pelta s tím, že ale nechce rozhodnutí disciplinárky předjímat. Komise má zasedání v pátek a nejspíš s oběma sudími zahájí řízení.

přehrát video
Pelta: Zažil jsem už hodně, ale tohle překonalo vše

Hlavní rozhodčí Emanuel Marek, asistenti Pavel Vlasjuk a Petr Caletka a druhý brankový sudí Ondřej Pechanec mají pozastavenou delegaci do konce sezony. "Podle našeho názoru neudělali vše pro to, aby se pokusili té vzniklé situaci zamezit. V dalším ročníku o jejich zařazení na nominační listinu rozhodne předpokládaná nová komise rozhodčích," řekl předseda komise Miroslav Tulinger.

"Ti dva, co byli napití, pro nás už neexistují. A ti, co tomu nezabránili, jsou dočasně vyřazeni z listiny a musí se modlit, jestli se na podzim objeví na listině. Opatření jsou dostatečně rázná," uvedl Pelta.

Naopak delegáti utkání Lubomír Martinec a Pavel Drahoš potrestáni nebyli. "Celou situaci poměrně slušně popsali a řešili už v průběhu utkání. Pozvali například policii, aby provedla dechovou zkoušku rozhodčích. Nemyslíme, že by udělali nějakou zásadní chybu," uvedl Tulinger.

Rozhodčí podle něj požili alkohol až v Příbrami a před zápasem prý na nich známky opilosti nebyly patrné. "Projevilo se to až v průběhu utkání," dodal Tulinger s tím, že nemá informace o tom, že by sudí před zápasy, především v Příbrami, pravidelně pili.

Pilný, který je místopředsedou Krajského fotbalového svazu Hradec Králové, měl pozitivní výsledek zkoušky. Jech ji odmítl, ale dnes se přiznal. "Nesnažil se obhajovat, jen se omlouval za to, jakou způsobil újmu a že přijme jakýkoliv trest," řekl Pelta. "Pilný se dnešního jednání jako jediný nezúčastnil. Hodnota zkoušky u něj byla zajímavá," dodal.

Podle Pelty je třeba přistoupit k úpravě řádů, aby delegáti utkání měli u sebe tester na alkohol a v případně mohli u rozhodčích provést dechovou zkoušku. "Musíme těmto situacím v budoucnu předejít," dodal Pelta.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.