ČTsport

ČTsport
pátek 20. července 2018 Ilja
Synot liga

Sparta je letos opět ve ztrátě, tentokrát "jen" 67 milionů

Velikost textu:

Praha - Fotbalová Sparta Praha v minulé sezoně skončila ve ztrátě 67 milionů korun. Podle magazínu Euro letenský celek o hospodářských výsledcích informoval v pozvánce na prosincovou valnou hromadu. Jde o třetí nejlepší finanční výsledek klubu v éře majitele Daniela Křetínského. 

Daniel Křetínský s Davidem Lafatou a Ivem Valentou
Daniel Křetínský s Davidem Lafatou a Ivem Valentou

Spartě se tak i nadále daří postupně snižovat finanční ztrátu, kvůli které se hospodařením klubu krátce zabývala i UEFA. V ročníku 2013/14 činila ztráta 144 milionů korun, předtím 190 a dokonce 240 milionů. V plusu skončil klub od příchodu Křetínského v roce 2004 pouze v první sezoně, kdy vydělal 31,8 milionu korun.

Celková ztráta Sparty pod Křetínského vedením už překročila miliardu korun. Její majitel nedávno na přednášce na VŠE uvedl, že počítal s většími zisky za účast v Lize mistrů. V ní se však Sparta představila naposledy v roce 2005. "Hbitě jsem si vypočetl, že pokud Sparta alespoň třikrát za pět let postoupí do Ligy mistrů, tak investice bude generovat dostatečné cash flow na splácení úroků, což se nepotvrdilo," řekl Křetínský. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.