ČTsport

ČTsport
čtvrtek 16. srpna 2018 Jáchym
OHLASY 14. KOLA SYNOT LIGY

Ďuriš: Proti Boleslavi to pro mě byl zvláštní zápas

Velikost textu:

Plzeň - Hrál proti týmu, v němž ještě před půl rokem působil, vstřelil gól a rozhodl o důležitém vítězství Plzně. Pro Michala Ďuriše to byl zvláštní zápas, což sám přiznal. Jeho bývalí spoluhráči věděli o jeho přednostech, zejména dobrém náběhu na přední tyč, a přesto jej nedokázali zastavit. Slovenský útočník tak znovu potvrdil skvělou fazonu, když skóroval již pojedenácté ve třináctém utkání.

Michal Ďuriš skóruje v utkání s Mladou Boleslaví
Michal Ďuriš skóruje v utkání s Mladou Boleslaví

"Ani to nemusím sledovat, protože vy novináři mi to po každém utkání připomínáte. Jsem samozřejmě rád, že mi to tam padá, ale hlavní je, že máme další tři body a utekli jsme jim na pět bodů," řekl Ďuriš. "Byl to pro mě zvláštní zápas, ještě před půl rokem jsem v Boleslavi hrál. Jsem rád, že jsme to zvládli, protože Mladá Boleslav má teď formu a všichni to s ní mají těžké," dodal.

Dříve plnil v Plzni roli spíše bojovníka a hráče z lavičky, ovšem v Mladé Boleslavi při hostování měl více útočných úkolů, zvedl si sebevědomí a dnes je jasnou ofenzivní jedničkou Plzně. "Asi mu to hostování u nás pomohlo tak, že je teď nejlepším střelcem ligy. Samozřejmě mě mrzí, že se trefil také proti nám," řekl mladoboleslavský trenér Karel Jarolím.

"Známe ho, proto jsem hráče upozorňoval, že je silný na přední tyči. A stejně jsme ho v jedné situaci neuhlídali," dodal. Právě náběh na přední tyč a hlavička či pohotová teč centru ze strany patří mezi největší Ďurišovy zbraně. "Honza Kovařík má výbornou levačku. Já na jeho centry chodím naslepo a tuto sezonu mě to často trefuje. Tak jako dnes," řekl Ďuriš ke svému jedenáctému gólu.

přehrát video
Ďuriš: Klobouk dolů před tím, co Boleslav dnes dokázala

Tím se osamostatnil na prvním místě tabulky střelců, když utekl desetigólovému Lukáši Magerovi, který se tentokráte v dresu Mladé Boleslavi neprosadil. "Magimu to teď sype jako mně a přeju mu, ať mu to vydrží," přál svému konkurentovi.

Ačkoli on sám gólem rozhodl, velkou roli v utkání sehrál i brankář Matúš Kozáčik, který v první půli za stavu 0:0 chytil hostujícímu Janu Chramostovi jasný gól. "Mladá Boleslav tu odehrála dobrý zápas, vytvořila si dvě dobré šance. Při té Chramostově už jsme se otáčel na půlku, že to bude gól, ale Koza tam vyletěl a zázračně to chytil. Hodně nám tím pomohl," dodal slovenský reprezentant.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.