ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois
SYNOT LIGA

Beauguel chce odejít z Dukly. Stýská se mi po rodině, Češi jsou uzavření, říká

Velikost textu:

Praha - Francouzský útočník Jean-David Beauguel, který zazářil na podzim loňské sezony a vstřelil tehdy sedm gólů v šestnácti zápasech, chce odejít z Dukly. V klubu je sice spokojený, stýská se mu však po rodině a nevyhovuje mu české prostředí. Tým z Julisky jej však pustit nechce.

Jean-David Beauguel
Jean-David Beauguel

"Z domova jsem odešel v šestnácti a vždycky jsem se držel, ale teď musím domů," řekl Beauguel. "Cítím, že mimo fotbal tady nemám žádný život. Klub je skvělý, trenér také, ale stýská se mi. Potřebuji se vidět s rodinou a přáteli. Není to chvilkový rozmar," ujistil bývalý hráč Toulouse nebo Waalwijku.

Dalším problémem je také český životní styl a jazyk. "Je to jiná kultura. Jeden rok jsem žil v Holandsku a tam jsou lidé vstřícní, zatímco tady jsou uzavření a dívají se na vás trochu podezřívavě. Češi si neumí užívat života, ale samozřejmě to neplatí o všech," přidal Beauguel.

"Chodil jsem na lekce češtiny, ale je to hodně náročné. Znám pár slov, která můžu použít na tréninku, ale se zbytkem je to velmi těžké," uvedl Beauguel, který přišel do Dukly předloni, kdy podepsal tříletou smlouvu. Proto se klub podle médií zatím k jeho požadavku odejít staví zdrženlivě.

Beauguel za Duklu odehrál v lize 33 zápasů a s osmi góly byl v minulé sezoně jejím nejlepším střelcem. V probíhajícím ročníku se v šesti kolech neprosadil ani jednou.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.