ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Kalvoda: Fotbalově jsou hráči Sparty někde jinde než my

Velikost textu:

Praha - Trenér fotbalistů Sigmy Olomouc Leoš Kalvoda nechápal, proč jeho svěřenci předvedli při prohře 0:4 na Spartě tak ustrašený výkon. V nadsázce proto považoval za svou chybu, že je před utkáním provezl nově otevřeným tunelem Blanka, který vede právě pod Letnou, kde má Sparta stadion.

Leoš Kalvoda
Leoš Kalvoda

"Já už tu pár zápasů odehrál a takhle ustrašeně tu ještě žádný můj tým nehrál. Kdybych tak věděl, čím to bylo. Asi jsem udělal chybu, že jsem kluky provezl tunelem Blanka, protože tam někteří z nich asi zůstali," prohlásil na tiskové konferenci Kalvoda.

K hodnocení výkonu svých svěřenců používal ostrá slova. "Věděli jsme, že když na Spartě zalezeme a budeme hrát připo..aně, tak na to doplatíme. A to se potvrdilo. Sparta ukázala, že není náhodou na prvním místě a v Evropské lize a my na ni dnes vůbec neměli. Sparta nás přehrála ve všem, fotbalově jsou hráči Sparty někde jinde než naši kluci, ať se jim to líbí, nebo ne," nebral si Kalvoda servítky.

přehrát video
Kalvoda: Z prvního poločasu jsem velmi zklamaný

Nemrzí ho proto ani tak prohra, ale hlavně výkon, který nepřinesl ani jednu střelu na branku. "Prohrát se může, ale musí za tím být nějaký výkon. My přitom neměli co ztratit, po ztrátách Jihlavy a Bohemky jsme mohli jen získat, jenže ten výkon byl strašný," litoval Kalvoda.

Na úvodních dvou gólech sice měl podíl brankář Miloš Buchta, trenér mu to však nevyčítal. "První gól po té padající střele se těžko chytal. U druhého gólu sice gólman centr podběhl, ale tam byla hlavně chyba Navrátila. Nemůže takhle ztratit míč," upozornil Kalvoda. "Já jim říkal, na Spartě to radši kopněte na tribunu, ale nedají si říct. Nevím, jestli na tribuně neseděli skauti Barcelony, nebo proč kluci pořád chtěli hrát fotbal. No a pak dostaneme čtyřku," dodal olomoucký trenér.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.