ČTsport

ČTsport
sobota 22. září 2018 Darina
SYNOT LIGA

Baník prohrál další arbitráž, tentokrát s Lukešem a Karvinou

Velikost textu:

Ostrava - Jen několik dní poté, co fotbalová asociace odblokovala Baníku Ostrava zákaz přestupů, prohrál slezský klub další arbitráž a znovu mu hrozí, že nebude moci registrovat hráče. Baník tentokrát prohrál spor s bývalým kapitánem Martinem Lukešem a druholigovou Karvinou, oběma stranám musí do dvou týnů uhradit dluhy ve výši okolo milionu korun. Zdá se také, že Viktoria Žižkov by se konečně mohla dočkat alespoň části dlužné částky od Ostravy, která splatila jistinu čtyři miliony korun.

Zamyšlení hráči Ostravy Martin Lukeš (uprostřed) a Vojtěch Engelmann
Zamyšlení hráči Ostravy Martin Lukeš (uprostřed) a Vojtěch Engelmann

Ostrava musí Karviné z rozhodnutí arbitrážní komise zaplatit 800 tisíc korun za přestup srbského záložníka Vladana Miloslavjeva, který už v Ostravě nepůsobí, a dalších 200 tisíc korun Lukešovi za dlužnou mzdu a úroky z prodlení.

Na klub se tak valí další problém. Přestupy měl zablokovány až do tohoto pondělí kvůli dlouhodobému složitému sporu s Viktorií Žižkov. Nové hráče mohl před utkáním s Duklou zaregistrovat až poté, co na výzvu soudu splatil jistinu čtyři miliony korun do vyřešení sporu.

"Přes napjatou situaci z hlediska současného postavení v tabulce se nenecháme tlačit do kouta. Jsme přesvědčeni, že v soudní při uspějeme, jistina nám bude vrácena a účet za záchranu Baníku tak již nebude dále narůstat," uvedl majitel Baníku Petr Šafarčík.

Zatímco kauza Žižkov má kořeny v roce 2010 ještě v éře dřívějšího majitele Tomáše Petery, obě nynější pohledávky už jdou za současným vedením Baníku.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.