sobota 18. srpna 2018 Helena
6. kolo

Sparta hrála s Jabloncem v utkání plném nepřesností 1:1

aktualizováno 13. 9. 2015 17:00

Praha – Sparta remizovala ve šlágru 6. kola Synot ligy na hřišti Jablonce 1:1. Po bezbrankovém prvním poločase otevřel skóre David Lafata, z penalty vyrovnal Tomáš Wágner. Letenští vedou v lize o dva body před Libercem a drží neporazitelnost. Severočeši remizovali i ve třetím domácím utkání v sezoně. Mistrovská Plzeň, která je v neúplné tabulce sedmá, nastoupí v Příbrami. Přímý přenos vysílá od 18:15 ČT sport.

--:--

Vítejte u šlágru 6. kola Synot ligy. Sparta po pěti zápasech vede tabulku o tři body před Slováckem a společně s Libercem drží v nejvyšší soutěži neporazitelnost.

--:--

"Čekáme těžké utkání. Sparta tam na jaře hrála 0:0 a následně vypadla v poháru. Mají určité psychické problémy, že nedotáhli dobře rozehrané předkolo s Ajaxem Amsterdam," uvedl před utkáním asistent trenéra Zdeňka Ščasného Stanislav Hejkal.

--:--

Vzájemná bilance hovoří jasně: Pražané ovládli 27 utkání, Jablonec se radoval devětkrát, šestkrát zápas skončil remízou.

--:--

Jablonečtí sehrají první utkání bez jejich loňského nejproduktivnějšího střelce a reprezentačního obránce Filipa Nováka, který zamířil do FC Midtjyllandu.

--:--

Severočeši nevyhráli v posledních čtyřech domácích duelech Synot ligy a předkolech Evropské ligy.

--:--

Zahajovací sestavy

FK Jablonec: Hrubý – Romera, Pernica, Beneš, Karavajev – Masopust, Pospíšil, Greguš, Hübschman (C), Mingazov – Tecl. Náhradníci: Bárta – Wágner, Trávník, Doležal, Crnkić, M. Kysela, Rossi.

AC Sparta Praha: Bičík – Steinhöfer, Mario Holek, Nhamoinesu, Hybš – Dočkal, Frýdek, Hušbauer, Matějovský, Jiráček – Lafata (C). Náhradníci: Štěch – Fatai, Kováč, M. Paixão, Litsingi, Krejčí, Brabec.

1.

Utkání právě začalo.

1.

První kontakt má za sebou i nová sparťanská posila Petr Jiráček.

3.

Karavajev potáhl míč po levé straně, ale centr se mu nevyvedl. Odkop od branky Sparty.

4.

Costa si trochu pohrál s nervy spřťanských fanoušků. Jeho malá domů směřovala mezi gólmana Bičíka a Hybše. Jablonečtí toho nevyužili.

6.

Jiráček nabídl balon Frýdkovi, ale ten byl nachytán v ofsajdu.

7.

Dočkalův šlapák. Greguš rychle rozehrál. Domácí z toho vytěžili výhodu rohového kopu.

8.

Jiráček fauloval Greguše. Jablonec se snaží o rozehrávku, ale Pražané hbitě napadají.

10.

Jiráčkův sražený centr. Roh pro Spartu.

10.

Dočkalův centr lapil bez problémů Hrubý.

12.

Souhra Dočkala s Frýdkem. Druhý jmenovaný se pokusil najít ve vápně Lafatu, ale balon mu sklouzl po nártu a skončil daleko za brankou.

13.

Hübschmanův pokus najít dloubáčkem za obranu některého ze spoluhráčů skončil neúspěchem.

14.

Matějovský se pokusil o něco podobného na druhé straně a dopadl velmi podobně.

15.

Jablonec se pokusil proniknout středem. Pospíšil objevil trhlinu v kompaktní defenzívě. Je z toho rohový kop.

16.

Trochu vzruchu po tečované Teclově střele. Bičík měl co dělat, aby míč vytěsnil, ale vše přerušil hvizd. Ofsajd.

1 2 3 4 »

Sparta se musela obejít bez zraněného Váchy a vykartovaného Marečka, v záloze tak poprvé nastoupila čerstvá posila z bundesligového Hamburku Jiráček. Jablonec se pro změnu musel poprvé obejít bez Nováka, který odešel do Midtjyllandu. Jeho místo na kraji obrany zaujal Karavajev.

V prvním poločase se spíš bojovalo, než hrálo a na první vážnou příležitost se tak čekalo půl hodiny. Dočkalovu střelu z úhlu však zblokovala obrana. Na druhé straně se do nadějného brejku řítil Tecl, ale brankář Bičík mu včasným vyběhnutím nedal šanci. Domácí útočník poté v závěrečných minutách neuspěl ani s pokusem zblízka.

Druhý poločas začal velkou šancí Jablonce, když po centru hlavičkoval Tecl, ale Bičík skvěle vytěsnil na břevno. V 56. minutě se dostal k odraženému míči Jiráček, šel sám na domácího brankáře Hrubého, ten však dobře vykryl úhel. O chvíli později zpoza vápna technicky vystřelil Pospíšil, ale Bičík byl opět úspěšnější, stejně jako vzápětí po tvrdé ráně Greguše.

Nepřesnost Jablonce v zakončení dala šanci Spartě, která udeřila v 76. minutě. Postaral se o to bývalý hráč Severočechů Lafata. Letenský kapitán si připsal pátou branku v posledních šesti zápasech a celkem jich má na kontě v lize šest. Vedení Spartě vydrželo jen chvíli, protože v 84. minutě Hybš fauloval ve vápně a Wágner nařízenou penaltu proměnil. Hosté měli v závěru na dosah i tři body, jenže domácí gólman Hrubý předvedl po rohu v nastavení skvělý zákrok.

FK Jablonec - Sparta Praha 1:1 (0:0)

Branky: 84. Wágner z pen. - 76. Lafata. Rozhodčí: Jílek - Blažej, Hock. ŽK: Brabec, Hybš, Matějovský (všichni Sparta). Diváci: 6012.