ČTsport

ČTsport
středa 24. října 2018 Nina
SYNOT LIGA

Baník chce prodat Frydrycha do Slavie a odblokovat přestupy. Pomůže Žižkovu?

Velikost textu:

Ostrava - Baník Ostrava se nadále potýká s embargem na posily, které způsobil nezaplacený osmimilionový dluh Viktorii Žižkov. Podle informací deníku Sport chystá ostravský klub prodat stopera Michala Frydrycha do Slavie, a odblokovat tak příchody hráčů do klubu. Vše by mohlo být dořešeno ještě před pondělním zápasem Baníku na hřišti Dukly.

Radost hráčů Baníku
Radost hráčů Baníku

Pětadvacetiletý Michal Frydrych je se 118 ligovými zápasy nejzkušenějším hráčem Baníku, trenér Radomír Korytář se však zřejmě bude muset obejít bez něj. Podle deníku Sport jsou už oba kluby na přestupu domluveny, Slavia za Frydrycha zaplatí pět milionů korun a uzavře s ním čtyřletou smlouvu.

Baník by na soupisku rád dopsal obránce Jaroslava Machovce z Českých Budějovic a slovenského záložníka Richarda Lásika ze Slovanu Bratislava. Chtěl by znovu nasadit i záložníka Václava Ježdíka, kterému skončilo měsíční hostování z Bohemians Praha a Baník ho nestihl získat na přestup.

Podmínkou je však uhrazení dluhu Viktorii Žižkov, která je farmou Slavie Praha. Žižkov očekával, že obdrží od Baníku zhruba 8,4 milionu korun, které klub v březnu vyhrál v arbitráži týkající se přestupu Josefa Hušbauera a Zdeňka Koukala. Obvodní soud pro Prahu 6 však v polovině května rozhodl o tom, že Baník zatím Žižkovu částku platit nemusí, případ prý nebyl definitivně vyřešen.

Na konci srpna každopádně arbitrážní komise FAČR na své rozhodnutí navázala zákazem přestupů pro Baník na neurčito. Žižkov mezitím nebyl schopen splácet své dluhy, neobdržel licenci na účast ve druhé lize a musel tak sestoupit do ČFL. Kromě změny majitele, jímž je místo Luďka Vinše nově Jiří Rýva, došlo ke kompletní obměně kádru.

Klub stále dluží Městské části Praha 3 za pronájem stadionu, jenž doposud využívá spolu se Slavojem Vyšehrad na Seifertově ulici. Uhrazení částky ze strany Baníku může Viktorii výrazně pomoci k tomu, aby splnila většinu svých závazků vůči věřitelům.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.