ČTsport

ČTsport
pátek 20. července 2018 Ilja

Kolář bude po operaci lícní kosti chybět až měsíc

Velikost textu:

Plzeň - Reprezentant Daniel Kolář absolvoval operaci zlomené lícní kosti, kterou mu poranil protihráč v nedělním zápase kvalifikace mistrovství Evropy v Lotyšsku. Plzeňský záložník bude mimo hru zhruba tři až čtyři týdny a přijde o začátek základní skupiny Evropské ligy. První zápasy po návratu na trávník zřejmě bude hrát s obličejovým krytem.

"Dan se hned v pondělí podrobil operaci, která se naštěstí obešla bez komplikací. Nejbližší týden má nařízený absolutní klid, následně pod dohledem lékařů i fyzioterapeutů začne s postupným tréninkem," uvedl generální manažer Viktorie Adolf Šádek.

"Do ostrého zápasu by mohl naskočit zhruba za tři až čtyři týdny, velmi pravděpodobně absolvuje minimálně první zápasy se speciálním obličejovým krytem," dodal Šádek.

Devětadvacetiletý záložník patřil k nejlepším hráčům duelu s Lotyšskem, v kterém čeští fotbalisté zvítězili 2:1, ale v 53. minutě ho ve výskoku hlavou fauloval protihráč. Kolář se skácel k zemi a musel střídat. "Hned po souboji jsem věděl, že je zle. Na druhou stranu radost z postupu národního týmu na Euro mi ani zranění nemohlo zkazit, jedná se o fantastický úspěch. Oslavy jsem si samozřejmě moc neužil, ale nálada byla po celý zpáteční let vynikající," uvedl Kolář.

"Moc mě mrzí, že přijdu o několik zápasů Viktorky včetně úvodního duelu v Evropské lize. Zranění ale k fotbalu patří a nedělám z toho tragédii. Co nejdříve chci být zpátky na hřišti a pomoci Viktorii i národnímu týmu," doplnil bývalý hráč Slovácka, Blšan či pražské Sparty.

přehrát video
Kolář po operaci lícní kosti bude chybět tři až čtyři týdny
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.