ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

V kabině Teplic panuje euforie. Takovou atmosféru jsem tu ještě nezažil, říká Vavruška

Velikost textu:

Teplice - Na první pohled to byl jasný obrázek: z kabiny domácího týmu se po zápase s Plzní rozléhal po chodbách vítězný pokřik, zatímco hráči hostů už tichým hlasem odpovídali novinářům. Plzeň sice z Teplic odvezla bod za remízu 2:2, ale radost z ní má pramalou, prodloužila tak výsledkovou mizérii. A Teplice naopak prožívají dávno zapomenutou fotbalovou euforii.

Radost fotbalistů Teplic
Radost fotbalistů Teplic

"Nemachruj, kurňa," zakřičel trenér David Vavruška zblízka do ucha obránce Michala Lüftnera - v legraci, přímo před novináři, kterým stoper právě popisoval svůj vyrovnávací gól. Ten mimochodem málem připadl brankáři Grigarovi, který na centr s Lüfnerem naskakoval.

"Hlavičkoval do mojí hlavy, byl jsem důraznější," smál se obránce. "Ten míč mi šel krásně na hlavu a pak přišla rána a vidím, že je to gól. Ani jsem nevěděl, jestli jsem ho nedal já," doplnil Grigar, který zápas po této příhodě dochytal s ovázanou hlavou.

V severočeském týmu panuje nebývalá euforie, přestože pět bodů ze čtyř zápasů je bilance spíš pro tým ze spodní poloviny tabulky. "Nikdo po nás tady body nechce. Chceme změnit hru mužstva, to se daří," řekl později už klidný Vavruška.


I podle reakcí fanoušků se to daří. Po vybojované remíze zůstala velká část z nich v ochozech a slavila s týmem. "Povedlo se nám vtáhnout do hry i fanoušky, tak nádhernou atmosféru jsem v Teplicích ještě nezažil," zářil po zápase Vavruška. Tým podle něj přechází na agresivnější herní pojetí rychleji, než čekal.

Vavruška už v lize vedl i Příbram a Liberec, o Teplicích ale mluví jako o zvláštní štaci - právě u zdejší mládeže začínal s trenéřinou. "Tohle je můj sen, moje práce, moje vidina. Chtěl bych, aby ten fotbal tady žil. Ten styl, který chceme hrát, tomu snad nahrává," dodal. Jak vysoko může tým pomýšlet si ale odhadovat zatím netroufá.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.