ČTsport

ČTsport
středa 18. července 2018 Drahomíra

Sparta má po dvou sezonách generálního partnera. Valentův Synot Tip

Velikost textu:
aktualizováno 2. 7. 2015 11:46

Praha - Fotbalisté Sparty mají nového generálního partnera. Stala se jím sázková kancelář Synot Tip, která patří do portfolia sponzora první ligy Synotu. Spolupráce potrvá nejméně do roku 2017.

Daniel Křetínský s Davidem Lafatou a Ivem Valentou
Daniel Křetínský s Davidem Lafatou a Ivem Valentou

Logo Synot Tipubude vyobrazeno na domácích i venkovních sadách dresů. Sparta je na trávníku představí na konci července před prvními zápasy Synot ligy a kvalifikací Ligy mistrů.

Sparta obsazuje pozici generálního partnera po dvou letech. Finanční náležitosti kontraktu mezi klubem a přední loterijní společností ani jedna ze stran nezveřejnila. "V minulosti jsme prokázali, že jsme připraveni generálního partnera klubu nemít, pokud by jím neměla být společnost, které si vážíme a se kterou chceme a můžeme jméno Sparty spojit. Skupina Synot tato kritéria jednoznačně splňuje," uvedl majitel Sparty Daniel Křetínský.

přehrát video
Sparta má nového partnera a tradiční cíle

Po skupině Synot se od minulé sezony jmenuje také nejvyšší česká soutěž. "Tímto krokem pokračujeme v upevňování pozice nejvýznamnějšího sponzora českého profesionálního fotbalu," řekl senátor Ivo Valenta, jehož společnost podporuje také Slovácko a Jablonec. Navíc podporuje i další sportovní odvětví, např. prostřednictvím své nadace.

Daniel Křetínský vyhlásil tradiční mety:

"Naším jasným cílem je vyhrát Synot ligu a uspět v evropských pohárech."

"Jsme ve druhé sázkařské lize a chceme do první ligy, proto jsme zvolili jednání se Spartou. Chceme také podporovat sport jako takový, protože je v něm žalostně málo prostředků," uvedl Valenta.

Sparta se dlouhodobě potýká se ztrátou, za což v posledních letech mohou hlavně neúspěšná vystoupení v evropských pohárech i nižší příjmy z přestupů. V sezoně 2013/2014 činila ztráta 144 milionů korun, což byl nejlepší výsledek hospodaření za poslední tři roky. Manko však podle vedení nemá negativní vliv na provoz klubu.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.