ČTsport

ČTsport
středa 18. července 2018 Drahomíra

Baroš u nás skončil dobrovolně, tvrdí majitel Baníku

Velikost textu:
aktualizováno 18. 6. 2015 17:50

Ostrava - Vedení Baníku Ostrava odmítlo, že by ignorovalo jednání o prodloužení spolupráce s Milanem Barošem. Ten v klubu v minulých dnech skončil. Se slavným odchovancem a kapitánem byl klub v kontaktu přes agenta Pavla Pasku, od kterého se dozvěděl, že hráč nemá zájem zůstat, uvedl majitel Baníku Petr Šafarčík.

Milan Baroš
Milan Baroš

Baroš svůj odchod z mateřského klubu vysvětloval tím, že mu Ostrava nepředložila žádný návrh smlouvy a ani se s ním nebavila o společné budoucnosti. "Nemohu připustit interpretaci, že jsme s Milanem vůbec nejednali. Celou dobu jsme byli v kontaktu s jeho agentem," řekl Šafarčík.

"S Paskou jsme průběžně v sezoně řešili působení Milana v Baníku a na první úterý po odehrání posledního zápasu jsme měli domluvenu schůzku, ke které ale nedošlo, protože Milan odjel na dovolenou. Pak vzkázal, že nechce v Baníku nijak fungovat v žádné roli," řekl Šafarčík.

Nejlepší střelec Eura 2004 a vítěz Ligy mistrů 2005 s Liverpoolem bude volný po 30. červnu, kdy mu skončí kontrakt na Bazalech. Baroš nyní zvažuje nabídky a dal najevo, že chce zůstat co nejblíže svého pražského domova. Podle zákulisních informací jsou nejdále jednání s Mladou Boleslaví.

Bazaly mimochodem i v nové sezoně zůstanou nejspíš alespoň jako tréninkový domov fotbalistů Ostravy. Šafarčík naznačil, že představy klubu a města, které je vlastníkem celého fotbalového areálu, o výši pronájmu se přiblížily kompromisu. "Neztrácíme víru, že se s městem dohodneme. Jsme velice blízko."

Baníku končí nájemní smlouva a novou zatím s představiteli magistrátu neuzavřel. Proto má Šafarčík záložní plán pro případ, že by se fotbalové týmy musely z Bazalů vystěhovat. "Ale věřím, že k tomu nedojde," dodal.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.