ČTsport

ČTsport
pondělí 23. července 2018 Libor

Duel Sparty s Plzní bude řídit zatím nejmenovaný španělský rozhodčí

Velikost textu:

Praha - Sobotní šlágr první fotbalové ligy mezi druhou Spartou a vedoucí Plzní bude řídit španělský rozhodčí. Deníku Sport to potvrdil předseda FAČR Miroslav Pelta. Jméno sudího bude z bezpečnostních důvodů zveřejněno až těsně před utkáním na pražské Letné.

Ilustrační foto
Ilustrační foto

"Protože jsem chtěl předejít všem dohadům a případným spekulacím, rozhodl jsem se, po poradě s paní (Dagmar) Damkovou, doporučit komisi rozhodčích, aby oslovila šéfa evropských sudích a požádala o někoho ze zahraničních kolegů," řekl Pelta.

Šéf evropských rozhodčích a prezident španělské fotbalové asociace Ángel Maria Villar doporučil svého krajana. "Není to o nedůvěře v české sudí, ale musíme si přiznat, že je to rozhodující zápas, který je důležitý a jeho výsledek zřejmě rozhodne nejen o letošním mistrovi ligy, ale ve hře je rovněž postup do Ligy mistrů," upozornil předseda FAČR.

Důležité zápasy české nejvyšší soutěže už v minulosti několikrát pískali zahraniční rozhodčí. Derby Sparty se Slavií v letech 2001 a 2003 řídil Slovák Luboš Michel, v říjnu 2006 zase Němec Michael Weiner. Jeho krajan Wolfgang Stark byl už v březnu 2013 pověřen vedením duelu Sparty s Plzní.

"Kdykoliv jsme se rozhodli v minulosti pro volbu rozhodčího ze zahraničí, odpadly veškeré diskuse. Proto jsem se v tak výjimečném případě a u tak závažného utkání rozhodl doporučit znovu tento postup. Věřím, že to bude krásný a napínavý fotbal a rozhodnutí španělského sudího nebude nikdo zpochybňovat," konstatoval Pelta.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.