ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan
SF Extra

Fotbal Extra: Sparťanský talent Skalák našel štěstí až v Boleslavi

Velikost textu:
aktualizováno 23. 4. 2015 17:33

Praha - V modrobílém dresu Mladé Boleslavi na jaře září Jiří Skalák. Ovšem fotbalový příběh hráče ze silného sparťanského ročníku 1992 nebyl vždycky tak příjemný. Skalák se nikdy nedokázal ve Spartě prosadit a pouze putoval po hostováních. Uchytit se nakonec dokázal až ve městě automobilů a svými výkony může hodně pomoci reprezentační jednadvacítce na blížícím se ME. Nový díl magazínu Fotbal Extra nabídl i příběh obránce Zbrojovky Brno Miroslava Keresteše. Není to tak dlouho, kdy se neživil fotbalem a do práce chodil na šestou ráno.

přehrát video
Studio fotbal - Extra

Mladá Boleslav je šest kol před koncem soutěže na čtvrtém místě tabulky, které zaručuje účast v předkole Evropské ligy. "Musíme to zvládnout. Sezona je dobře rozjetá, ale ještě zbývá dost kol do konce. Navíc jsme ve hře i v domácím poháru, takže evropské poháry se tady hrát prostě musí," uvědomuje si Skalák. Vrcholem sezony je ale pro boleslavské křídlo domácí evropský šampionát hráčů do 21 let. "Na Euro se těšíme už pomalu dva roky a já udělám všechno pro to, abych v nominaci byl," dodává.

Zvýšené motivace Skaláka si všiml i trenér Mladé Boleslavi Karel Jarolím. "Záleží hlavně na tom, jak bude sám chtít. A já jsem přesvědčen o tom, že chce. Během zimního období na sobě začal hodně pracovat, a to nejen v tréninku, ale třeba i v životosprávě a jídelníčku. Takže věřím tomu, že při jeho cílevědomosti ho čeká světlá budoucnost," domnívá se Jarolím.

Skalák je Jarolímem vytěžovaný a stal se stavebním kamenem mladobolesavské jedenáctky. "Byl jsemt trpělivý a čekal na šanci. Přišla až na hostování, ale přišla. Bez píle a dřiny to však nejde. Spolupráce s trenérem Jarolímem je dobrá, je přísný, ale nemám s tím nejmenší problém," uvedl.


A další výzvy pro Skaláka v podobě boje o poháry nebo dokonce reprezentace? "Podepsal jsem v Boleslavi na tři roky, ale momentálně žiju tímhle půlrokem a mistrovstvím Evropy," řekl jasně Skalák.

Prosadí se v Plzni?

Viktoria doposud nastřílela díky vydatné ofenzivě čtyřiapadesát gólů, nejvíce v lize. Nelze opomenout, že skvělou sezonu má i brankář Matúš Kozáčik. O víkendu může plzeňský gólman vyrovant dvanáct vychytaných nul z minulé sezony. "Vyvíjí se to celkem dobře. Když zvládneme konec sezony, tak jí budu považovat za hodně úspěšnou," řekl před soubojem víkendu zkušený slovenský gólman.

Před ním operují na stoperech další zkušení borci, kteří drží útočníky soupeřů na uzdě. Od trenéra Koubka dostal šanci v posledních zápasech Roman Hubník. V obraně si rozumí s Václavem Procházkou. "Jsem rád, že se nám daří a doufejme, že to tak vydrží až do konce," prohlásil Hubník.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.