ČTsport

ČTsport
středa 18. července 2018 Drahomíra

Nivaldo končí v Teplicích, míří do běloruského Dinama

Velikost textu:
aktualizováno 3. 4. 2015 12:41

Teplice - Fotbalisty Teplic opouští kapverdský záložník Nivaldo. Bývalá opora týmu odmítla prodloužit v létě končící smlouvu, a tak se severočeský klub dohodl na hráčově okamžitém přestupu do Dinama Minsk. V Bělorusku končí přestupní termín právě dnes. "Odchod Nivalda nás mrzí," řekl sportovní ředitel Jan Skýpala.

Teplický Nivaldo (vlevo) a Franci Litsingi slaví vstřelenou branku
Teplický Nivaldo (vlevo) a Franci Litsingi slaví vstřelenou branku

Šestadvacetiletý reprezentant Kapverd přišel do Teplic v létě 2013 z portugalské Coimbry a rázem se zařadil mezi výrazné postavy týmu i celé ligy. Během 48 utkání vstřelil osm branek. Na podzim již dával najevo, že neprodlouží smlouvu a v létě odejde. Proto se ho klub snažil už v lednu prodat. S příchodem trenéra Petra Rady navíc vypadl ze sestavy kvůli nezájmu o působení v Teplicích.

"Mrzí nás, že Nivaldo vůbec nejevil zájem jednat s klubem o prodloužení smlouvy. Jednání probíhala od konce loňského léta a nabídli jsme mu na náš klub skutečně nadstandardní podmínky," uvedl Skýpala.

"Nivaldo dostal od našeho klubu poslední nabídku, která mohla zdvojnásobit jeho současný příjem, přesto jsme byli odmítnuti. Do dalšího finančního přetahování jsme již vstupovat nechtěli i s respektem k dalším hráčům v našem klubu," dodal. Teplice se proto rozhodly hráče prodat už nyní, aby za něj získaly alespoň nějakou finanční kompenzaci. V létě by totiž odešel zadarmo.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.