ČTsport

ČTsport
středa 26. září 2018 Andrea
Synot liga

Plzeň skolila infekce, se Slavií se v sobotu neutká

Velikost textu:
aktualizováno 4. 3. 2015 20:26

Praha – K očekávanému střetnutí mezi fotbalovou Plzní a Slavií v sobotu nedojde, v kádru Viktorie se totiž rozšířilo infekční onemocnění. Vedení ligy tak utkání na základě nařízení krajské hygienické stanice odložilo. Utkání se mělo hrát v sobotu od 20:15 v přímém přenosu ČT sport, náhradní termín zatím není znám. Místo něj byl na večerní televizní termín přeložen duel Liberec - Teplice, který měl podle původního rozpisu začít v 17:00.

Děkovačka hráčů Plzně
Děkovačka hráčů Plzně

"Zápas jsme odložili kvůli infekčnímu onemocnění hráčů Plzně. Je to na základě přímého nařízení krajské hygienické stanice, aby se zamezilo šíření infekce," řekl šéf oddělení profesionálního fotbalu FAČR Tomáš Bárta.

"V tuto chvíli leží s infekční nákazou deset fotbalistů Viktorie. Příznaky choroby se u některých hráčů objevovaly již během nedělního utkání v Hradci, v následujících dnech se přes veškerou snahu nepodařilo infekci zastavit," řekl tiskový mluvčí Plzně Pavel Pillár. "Situace vyvrcholila během středy, kdy již bylo trenérovi k dispozici pouze osm fotbalistů. I u těch se navíc objevují počáteční příznaky infekce," dodal.

Tým Plzně tak nemůže dokonce ani trénovat. "Tréninky budou obnoveny až po odeznění infekce a následném potvrzení tohoto stavu ze strany Krajské hygienické stanice," doplnil Pillár.

Trenér Plzně Miroslav Koubek
Trenér Plzně Miroslav Koubek

Šlágr kola již byl vyprodaný. Plzeň měla hájit náskok v čele tabulky, Slavia je osmá. Všechny zakoupené vstupenky budou platné i v náhradním termínu. "Pokud fanouškům se zakoupenou vstupenkou nebude nový termín vyhovovat, dostanou možnost vrátit zakoupený lístek a získat zpět peníze," dodal Pillár. 

Naposledy bylo v první lize odloženo utkání kvůli nemoci v listopadu 2009. I tehdy šlo o duel Plzně, nemoc ale řádila v týmu Teplic, když hned pět hráčů mělo takzvanou prasečí chřipku. Kvůli zdravotním problémům některého z týmů se termíny nejčastěji měnily v sezoně 2005/06, kdy byla na podzim odložena utkání Slovácko - Mladá Boleslav kvůli epidemii příušnic v kádru domácích a Jablonec - Most kvůli infekčnímu onemocnění části hostujícího celku.

Na jaře téhož ročníku muselo Brno odložit kvůli střevní infekci zápasy proti Blšanům a Slavii. V sezoně 2003/04 se v původním termínu neuskutečnil duel Plzeň - Blšany kvůli chřipkové viróze v hostujícím mužstvu. 

přehrát video
Zápas Plzeň - Slavia byl kvůli nemoci odložen
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.