ČTsport

ČTsport
pátek 20. července 2018 Ilja
OHLASY 17. KOLA

Horváth po svém prvním domácím startu: Měl jsem slzy na krajíčku

Velikost textu:

Plzeň - Poprvé v sezoně se kapitán plzeňských fotbalistů Pavel Horváth představil domácím fanouškům, když na posledních 20 minut střídal v utkání s Českými Budějovicemi. Devětatřicetiletá legenda klubu sklidila od ochozů bouřlivé ovace, které Horvátha dojaly. Ví totiž, že si musí užívat každou chvilku na hřišti, než v létě definitivně ukončí kariéru. 

Pavel Horváth
Pavel Horváth

"Měl jsem slzu na kraji. Naštěstí moje střídání přišlo tak rychle, že jsem se nestihl rozbrečet," řekl Horváth. "Možná jsem si vytvořil vlastní rekord. Protože jsem se snad nerozcvičoval ani pět minut a už jsem šel na hřiště, i když jsem na sobě vlastně ještě ani neměl dres," popisoval.

Dokonce se mohl rychle zapsat mezi střelce, ale šanci nevyužil. "Limba (David Limberský) se divil, jak to, že jsem to nedal. Tak jsem mu říkal, že jsem ještě před čtyřmi minutami měl na nohách zimní boty, že kopačky ještě nestihly rozmrznout," dodal s typickým humorem.

Dosud v sezoně nastoupil v prvním kole v Příbrami, v Brně a Jihlavě pak odehrál posledních deset minut. Ví, že momentálně se v základní sestavě těžko objeví, ale věří, že si během jara ještě zahraje. "Vím, že není důvod zasahovat do mužstva. S trenérem jsem ale domluvený, že 20 či 30 minut jsem schopen odehrát. Budu se snažit trenéra přesvědčit, že mám týmu co nabídnout. Kdyby to takhle bylo pořád a já mohl chodit na hřiště za stavu 5:0, tak bych byl šťastný," dodal.

Upřednostňuje však hlavně úspěch Plzně. "Je nás tu 20 a každý chce hrát. Ale nad osobními ambicemi musí být ambice týmu a ta je jednoznačná. Pokud by to někdo neakceptoval, tak bychom si to museli vyřešit. Ale charakter tu je takový, že jsme schopni svoje ambice potlačit. Já budu nejšťastnější, když budu moci v posledním kole zvednout pohár nad hlavu a skončit," prohlásil Horváth.

Své rozhodnutí v létě skončit měnit nehodlá. "Nyní jsem definitivně rozhodnutý. Měl jsem minulý týden sezení s vedením o další budoucnosti. A domluvili jsme se na něčem, u čeho se to nedá skloubit s tím, že bych ještě pokračoval i jako hráč," naznačil Horváth. "Ale bude to funkce na hřišti. Do kanceláře se mi ještě nechce," dodal.

Do léta si však chce kariéru fotbalisty ještě co nejvíce užít. Proto by měl střídavě nastupovat i za Domažlice. "Jsme domluveni, že když bude jasné, že v Plzni to kolo nenastoupím, tak že půjdu do Domažlic. To ale znamená, že tam i něco odtrénuji," řekl ke svým plánům.

přehrát video
Ohlasy hráčů a trenérů po utkání Plzeň - České Budějovice
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.