ČTsport

ČTsport
pátek 17. srpna 2018 Petra

Kadlec se vrátil do Sparty pro titul a nominaci na ME

Velikost textu:

Praha - Po dvou nevydařených letech v bundesligovém Frankfurtu se Václav Kadlec vrací do Sparty restartovat uvadající kariéru. Od půlročního hostování na Letné si dvaadvacetiletý fotbalista slibuje, že bude pravidelně nastupovat a udrží se ve formě před domácím mistrovstvím Evropy hráčů do 21 let.

Václav Kadlec
Václav Kadlec

"Jsem rád, že to takhle dopadlo. Herní praxi jsem neměl a tady je šance větší," řekl Kadlec. "A je pravda, že mistrovství jednadvacítek hrálo v mém rozhodování velkou roli, protože kdyby moje situace ve Frankfurtu pokračovala tak jako do teď, tak nominaci na závěrečný turnaj by mi nikdo nezaručil," dodal.

Zájem o něj během zimy projevily FC Turín, Paderborn nebo PSV Eindhoven, nakonec ale uspěla Sparta. Frankfurt totiž nechtěl Kadlece pustit do ciziny, kde by se musel znovu adaptovat, ani ke konkurenci do Německa. "O konkrétních nabídkách mi říkal pan Paska (hráčův agent) a některá jména byla zajímavá. Trošku to zamrzelo, když nevyšla, ale určitě nejsem naštvaný," řekl Kadlec.

přehrát video
Kadlec po návratu do Sparty: Pořád mám kvalitu

"Nikdy to totiž nebylo tak, že bych se do Sparty vracet nechtěl. Jen jsem to nechtěl zabalit po prvním neúspěchu v Německu," uvedl. "Sparta pro mě určitě není jen přechodná stanice. Přišel jsem pomoci sobě i klubu. A titul je jasná priorita," zdůraznil. Kadlec odešel do Frankfurtu v srpnu 2013, ale navzdory slibnému začátku se nedokázal prosadit do základní sestavy. Loni na podzim odehrál v německé lize pouhých 117 minut, příležitost nedostával ani v poháru.

V Bundeslize se přitom uvedl třemi góly v prvních třech zápasech. "Start byl super, nikdo, ani já, něco takového nečekal. Ale postupem času to bylo horší a horší a nezměnilo se to ani v létě, kdy přišel nový trenér," řekl Kadlec. "Čekal jsem na šanci, ale nepřišla. Nevím, co k tomu říct, musíte se zeptat ve Frankfurtu," uvedl útočník, který v sezoně 2013/14 přidal ještě dvě branky a v probíhajícím ročníku dal jedinou.

Že by se ve Frankfurtu neprosadil kvůli problémům s němčinou, Kadlec odmítl. "V tomhle žádný problém nebyl, lidé se toho chytli během prvního půlroku a pak se to drželo," prohlásil s tím, že na Letnou se prý vrací silnější, než jak z ní odcházel. "Musím o tom ale přesvědčit na hřišti. Jsem silnější v soubojích, jsem rychlejší a nějakou zkušenost taky mám," dodal.

Na Letné bude Kadlec o místo v útoku bojovat s kapitánem Davidem Lafatou a další čerstvou posilou Jakubem Řezníčkem. Lafata dal v české nejvyšší soutěži na podzim deset branek, Řezníček devět a lepší je pouze Libor Došek ze Slovácka s 11 zásahy. "Sice jsem dlouho nehrál, a i když nemám herní praxi, tak si myslím, že pořád nějakou kvalitu mám a budu se o tom snažit přesvědčit," prohlásil Kadlec.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.