ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan
Korupce ve fotbalové lize

Kauza Rogoz nekončí. Krajský soud zrušil zprošťující verdikt

Velikost textu:

Praha - Krajský soud v Praze vrátil k novému jednání případ Romana Rogoze, který je obžalován z pokusu o podplacení fotbalisty Českých Budějovic. Zrušil verdikt Okresního soudu v Příbrami, který manažera místního prvoligového klubu v říjnu zprostil obžaloby. Proti rozhodnutí se tehdy odvolal státní zástupce. Kauza bude pokračovat 18. března znovu u okresního soudu. ČT to zjistila z databáze soudu, informaci potvrdil mluvčí Miloslav Boudník z Okresního soudu v Příbrami.

Roman Rogoz
Roman Rogoz

Rogoz byl obžalován z pokusu o podplacení hráče Českých Budějovic Michala Klesy, čímž měl podle žalobce ovlivnit vzájemné prvoligové utkání z dubna 2013 ve prospěch Příbrami. Středočeši v důležitém záchranářském souboji skutečně zvítězili na hřišti Dynama 1:0. Šéf českobudějovického klubu Karel Poborský tehdy naznačil, že se jeho hráče pokusil někdo ovlivnit.

Podle říjnového rozhodnutí okresního soudu nešlo z předložených důkazů učinit spolehlivý závěr, že se skutek popsaný obžalobou opravdu stal. Soudce Boudník tehdy přihlédl i k tomu, že Klesa odmítl u soudu vypovídat, protože se nechtěl vystavovat případnému trestnímu stíhání. Dle Rogozovy výpovědi schůzku inicioval sám hráč s tím, že potřebuje pomoct se svým tehdejším manažerem. Sám Klesa pak údajnou nabídku týden před utkáním v textové zprávě odmítl.

Rogozovi hrozily až dva roky vězení, žalobce pro něj navrhoval podmínku a peněžitý trest. Případem se dosud nezabývala disciplinární komise FAČR, která kauzu pouze předala Policii ČR. "Disciplinární komise se seznámí s rozsudkem ve chvíli, kdy nabude právní moci. Následně rozhodne o dalším postupu," řekl k říjnovému rozhodnutí předseda disciplinárky Richard Baček.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.