ČTsport

ČTsport
čtvrtek 19. července 2018 Čeněk

Liberecký kapitán Šural: Pokuty od vedení jsou zasloužené

Velikost textu:

Příbram Za zasloužené označil kapitán libereckých fotbalistů Josef Šural pokuty od vedení klubu za nesplnění cíle. Hráči měli za úkol v posledních dvou kolech získat proti Jihlavě a Příbrami čtyři body, nakonec však vytěžili jen jediný. I kvůli tomu přezimují vůbec poprvé v historii samostatné ligy na sestupové patnácté příčce. "Je to hrozné, co k tomu více říci. Uvidíme, co se bude teď dít. Momentálně očekáváme hlavně ty pokuty. Máme bodů, kolik máme, a já si myslím, že proto si ty pokuty zasloužíme," řekl Šural po prohře 0:1 v Příbrami.

Josef Šural
Josef Šural

Trenér Samuel Slovák považuje pokuty za spravedlivé. "Bylo to nastavené férově. Věděli jsme, že musíme získat čtyři body, a nebylo to nereálné. Nemyslím si, že je to něco, co by mělo mužstvo vykolejit. Proto mě mrzí, že jsme zápas v Příbrami odehráli velmi špatně. Po celý zápas jsme byli horším týmem," hodnotil trenér.

Slovan nyní čeká důkladná analýza toho, co stojí za nevydařeným podzimem týmu, který ještě v únoru hrál jarní vyřazovací fázi Evropské ligy. "Přitom v průběhu podzimu jsme podávali i lepší výkony, než když jsme loni postoupili do Evropské ligy. Ale chybělo nám štěstí a remizovali jsme zápasy, které jsme měli vyhrát. Ta smůla se táhla, pak nám v nejdůležitější fázi vypadlo pět lidí ze základní sestavy a bylo to hrozně znát," připomněl stoper Jiří Pimpara absenci zraněných opor Davida Pavelky, Martina Frýdka, Vladimíra Coufala a dalších.

Podle trenéra Slováka se projevuje i absence lídra, který by tým táhl v těžkých chvílích. I proto se spekuluje o tom, že by se ze Sparty mohl vrátit bývalý kapitán Slovanu Radoslav Kováč. "Momentálně nám chybějí hráči do nepohody, kteří si umí poradit s tlakem. Odehráli jsme hodně zápasů, kdy kluci dřeli a chybělo k výhře málo. Větší zkušenost s kritickými momenty. Bylo vidět, že hráči neumí s tlakem pracovat," připustil slovenský kouč.

I on se dostal pod velký tlak a připouští, že by už na jaře nemusel Liberec trénovat, sám ale odstupovat nehodlá. "Samozřejmě je možné, že já u toho už na jaře nebudu. Jsem trenér, takže jsem za výsledky odpovědný. Nejbližší dny ukážou," řekl Slovák. "Odstoupit se nechystám, to nemám v povaze a není to ani můj úkol. Já jsem placený za to, abych se snažil mít s týmem co nejlepší výsledky. To jiní lidé v klubu jsou placení za to, aby se starali o to, jestli budu u týmu já, nebo někdo jiný," dodal.

Samuel Slovák
Samuel Slovák

Vyvodit osobní důsledky za nevydařený podzim je naopak připraven sportovní ředitel Jan Nezmar, pokud se při analýze ukáže, že by to týmu prospělo. Hráči by však nepovažovali Nezmarův konec za rozumný krok. "Zrovna Honza by odstupovat určitě neměl," prohlásil Šural, který v posledních dvou kolech převzal kapitánskou roli od Jiřího Fleišmana.

Šural i Pimpara věří, že týmu pomůže zimní přestávka a na jaře vybojuje záchranu. "Sestup Liberce je podle mě utopie. Nechci o tom ani přemýšlet. Musíme zabojovat a na tohle nemyslet," burcuje Pimpara. "Ten strašák tam samozřejmě je, vždyť i u Olomouce jsme se divili, co dělá dole, a teď je ve druhé lize. Ale největší soupeře v boji o záchranu máme na jaře doma, kde jsme silnější. Musíme se dobře připravit, do jara půjdeme s novým elánem a na tenhle podzim co nejrychleji zapomeneme," dodal.

přehrát video
Ohlas Jana Nezmara po utkání Příbram - Liberec
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.