ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Pelta prý láká do Jablonce akcionáře, mohl by se stát jen menšinovým vlastníkem

Velikost textu:

Praha – Předseda Fotbalové asociace ČR a vlastník 80% podílu ve fotbalovém Jablonci Miroslav Pelta veřejně vyhlásil, že jedná o vstupu nových akcionářů do jabloneckého klubu a rád by se stal jen menšinovým akcionářem. Alespoň částečně by se tak vyřešil dlouhodobý střet zájmů, ve kterém se Pelta jako majitel ligového klubu a zároveň předseda fotbalové asociace dlouhodobě nachází. Jablonecký boss však přiznává, že za celou transakcí jsou především peníze.

Miroslav Pelta
Miroslav Pelta

Pelta momentálně vlastní 80 procent akcií severočeského klubu, zbylých 20 procent drží občanské sdružení. "Jsem v závěrečné fázi toho, aby v Jablonci došlo ke změně akciových podílů. Není to jen o tom, že na někoho převedu akcie. Klub potřebuje opravdové akcionáře, kteří mají své prostředky," řekl Pelta. "Není to jisté, ale velice pravděpodobné," dodal.

Od vstupu nových akcionářů do klubu si podle svých slov slibuje především přísun finančních prostředků pro klub. Proto by ani celou transakci nenazýval prodejem. "Spíše by to bylo o tom, že za akcie ti lidé vloží peníze do klubu, a ne do mě. Klub potřebuje peníze, aby mohl třeba v zimě na třech čtyřech pozicích posílit," doplnil Pelta.

"Převod akcií na nové majitele by pomohl zklidnit i vášně veřejnosti vzhledem k tomu, že jsem zároveň předseda FAČR. Nějaký menší podíl bych si asi nechal, ale o tom se ještě bude jednat," pokračoval Pelta.

Konkrétní jednání prý vede se dvěma "významnými" osobnostmi, jejichž jména ale odmítl zveřejnit. "Jde o lidi, kteří jsou známí angažováním ve sportovním prostředí i byznysu. Jeden z nich už ve fotbale působil. Rád bych, aby se z nich stali akcionáři," řekl Pelta.

"Přesvědčit někoho, aby si koupil podíl klubu, není jednoduché. Je třeba, aby měl více jiných úspěšných aktivit, protože fotbal je spíše o utrácení peněz než o jejich vydělávání. Tady ale jde o to, že ty lidi dlouhodobě znám a vědí, že jsem tak trochu blázen, který to dělá srdcem. Teď je proto lámu, aby mi pomohli," prohlásil Pelta.

přehrát video
Pelta je spokojen s reprezentací
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.