ČTsport

ČTsport
středa 18. července 2018 Drahomíra
FOTBALOVÁ LIGA

Korupční kauza pokračuje. Obvinili bývalého gólmana Hauzra?

Velikost textu:

Praha - Trenér brankářů Liberce Zbyněk Hauzr údajně ovlivnil tři zápasy fotbalové ligy, jedním z nich měl být loni v srpnu i prvoligový duel s Mladou Boleslaví. Severočeši tehdy prohráli 0:4 a Hauzr utkání proseděl mezi náhradníky. Slovan prý v kauze nefiguruje, dál se k věci nechce vyjadřovat. O záležitosti nemá podrobnosti ani vedení Fotbalové asocicace ČR. "Neobdrželi jsme status poškozeného subjektu, takže ani my od policie žádné oficiální zprávy o dalším vyšetřování té aféry nedostáváme," uvedl předseda Miroslav Pelta.

Josef Šural (vpravo) z Liberce a Jiří Štajner z Boleslavi
Josef Šural (vpravo) z Liberce a Jiří Štajner z Boleslavi

Bývalý prvoligový gólman Hauzr byl údajně obviněn z korupce v rámci sázkařské aféry, která v českém a slovenském fotbale vypukla loni na podzim. Kromě něj bylo obviněno asi dvacet osob a mezi vyšetřovanými je například teplický obránce David Jablonský, vinu už naopak přiznal někdejší Hauzrův spoluhráč a slovenský reprezentant Ivan Hodúr.

O vyšetřování zápasu Liberce s Mladou Boleslaví se v médiích spekulovalo už před časem. "Zmocnili jsme tehdy našeho právníka, aby se na policii pokusil nahlédnout do spisu, ale nepustili nás do něj, takže nic nevíme. Žádný náš hráč ani zaměstnanec nám nesdělil, že by mu policie předala nějaké obvinění," řekl ředitel Slovanu Libor Kleibl.

Hauzr prý poté pouze vedení informoval, že začátkem roku byl na policii u výslechu. "Od té doby ho policie nekontaktovala," uvedl Liberec v prohlášení, podle kterého se už nebude ke kauze dále vyjadřovat. "Ctíme presumpci neviny," stojí v textu.

Zdroj: aktualne.cz, ČT sport, ČTK, Insider

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.