ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Z útoku na stopera a zase zpátky. Škoda po návratu na hrot střelecky ožil

Velikost textu:

Praha - Fotbalista Milan Škoda jako by symbolizoval vzestup Slavie. V minulém ligovém ročníku, kdy začal nastupovat jako stoper, neskóroval, ale poté, co se pod koučem Miroslavem Beránkem vrátil na obvyklý post do útoku, střelecky znovu ožil. Prosadil se před týdnem v prvním kole na Slovácku a k výhře 3:1 nad Ostravou přispěl dokonce gólem a asistencí.

Milan Škoda slaví svůj gól
Milan Škoda slaví svůj gól

"Jsem rád, že mi to tam padá, to je jasné. Nějaký cíl jsem si dal. Sice nebudu říkat kolik, ale ještě chci nějaké góly přidat. Doufám, že nějaké ještě dám," řekl Škoda, který hned ve třetí minutě otevřel skóre a pak připravil druhý gól pro Jaromíra Zmrhala.

Slavia navázala na sobotní výhru na Slovácku a poprvé od mistrovské sezony 2008/09 se dostala do čela tabulky, Škoda to ale nijak nepřeceňuje. "Jestli jsme první nebo ne, to je jedno. Jsou za námi teprve dvě kola. Hlavně jsme rádi, že jsme vyhráli," podotkl osmadvacetiletý útočník. "Myslím, že tým na to má, udržet se nahoře v tabulce. Ale čeká nás stále hodně práce, máme co vylepšovat," doplnil.

Zatímco před týdnem Slavia vyhrála v Uherském Hradišti se štěstím 2:1, tentokrát už to bylo podle Škody zasloužené. "Měli jsme dobré příležitosti. Když jsme dali na 2:0, tak nás Baník trošku zatlačil. Sice jsme pak inkasovali, ale důležitý byl gól Martina Latky na 3:1, který nás úplně uklidnil," řekl Škoda.

Povedený vstup do sezony se podle něj promítl i do dobré atmosféry v kabině. "Je to vidět, je tam jiný pozitivní přístup. I nový realizační tým na nás přenesl takovou pozitivní náladu, takže super," pochvaloval si Škoda.

přehrát video
Sestřih utkání Slavia Praha - Baník Ostrava
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.