ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Koreš stihl jen tři tréninky s Budějovicemi, i tak byl klíčem k úspěchu

Velikost textu:

České Budějovice – Jen tři tréninky stihl s novými spoluhráči z Českých Budějovic, přesto byl Štěpán Koreš v úvodním ligovém duelu proti Liberci klíčovým mužem svého týmu. Záložník, jenž v budějovickém Dynamu hostuje ze Slavie, svůj povedený výkon korunoval premiérovým gólem za Budějovice, jímž srovnal na 1:1 a zařídil nováčkovi bod.

Štěpán Koreš v dresu Slavie
Štěpán Koreš v dresu Slavie

"Jsem rád, že jsem se trefil. Samozřejmě to budu mít trošku dražší v kabině, s tím počítám. Ale jsem rád, že jsem se prosadil," řekl Koreš. Trefil se ve 43. minutě, kdy využil zaváhání libereckého brankáře Lukáše Hrošša. "Nebylo to tak úplně jednoduché. Musel jsem to prostě trefit, zapadlo to za tyč. Měl jsem trošku štěstí, málem jsem trefil hráče, který tam dobíhal," prohlásil.

I když do Dynama přišel teprve před třemi dny na hostování z pražské Slavie, žádná nesehranost s týmem na něm nebyla vidět. "Měli jsme spolu jen tři tréninky. Kluci mě vzali dobře, uvidíme, jak to bude pokračovat," uvedl Koreš. Spoluhráče už poznal. "Myslím, že jsem to docela zvládnul. U někoho si ještě hned nevybavím, kdo to je, ale v základní sestavě vím, o koho se jedná," řekl s úsměvem.

Remízu na úvod ligy bral. "Myslím, že jsme hráli celkem dobře. Očekávání byla velká, myslím, že jsme to zvládli. Měli jsme docela dost velké šance, ale Liberec nás také dokázal zatlačit, hlavně centry ze strany. S bodem spokojenost," uvedl pětadvacetiletý záložník. Rodáka z Písku těší, že může hrát ligu právě na jihu Čech. V hledišti dnes měl trojnásobnou podporu. "Dorazili táta, ségra a bratranec. To jsem byl rád. Mamka jako tradičně zůstala doma. Ta to hodně prožívá, tak radši zůstala doma," dodal Koreš. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.