ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena

Sparta představila nové "pražské" dresy

Velikost textu:

Praha – Po Plzni představila nové dresy i pražská Sparta. Zatímco tradičně rudá domácí varianta se prakticky nezměnila, novotou září venkovní sada Letenských. Ta je vyvedená ve žluté, která by měla odpovídat barvě ve znaku města Prahy. Detaily dresu jsou v klasické sparťanské rudé. Poprvé v novém dresu nastoupí úřadující vítěz ligy i poháru už v pátek na Letné v Superpoháru proti Viktorii Plzeň. Přímý přenos Superpoháru můžete sledovat v pátek od 17:30 na ČT sport a našem webu.

přehrát video
Sparťané mají novou venkovní sadu dresů

Kombinace žlutého dresu, jehož barva je inspirována zdivem na pražském erbu, s rudými trenkami a stulpnami připomíná dresy pražské Dukly, Sparťané ten dojem ale nemají. "Nás spíš napadl Arsenal, který nedávno hrál v podstatě v totožné kombinaci," uvedl záložník Bořek Dočkal.

Představení sparťanských dresů provázela slavnostní akce a jako patroni nových trikotů byli vybráni někdejší reprezentant Václav Mašek a převor břevnovského kláštera Prokop Siostrzonek. "Sportovci i my, co žijeme v klášterech, máme hodně společného. Všichni nosíme dresy a máme také svoje chrámy," uvedl Siostrzonek. 

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.