ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan
GAMBRINUS LIGA

Slavii povede Beránek. Na lavičku sešívaných se vrací po 11 letech

Velikost textu:

Praha - Novým trenérem Slavie se stal Miroslav Beránek, který se do vršovického klubu vrací po jedenácti letech. Jeden z nejslavnějších českých klubů bude 57letý kouč trénovat už potřetí. Na lavičce nahradí Alexe Pastoora, který se po skončení uplynulé sezony vrátil do Nizozemska. 

Miroslav Beránek
Miroslav Beránek

"Je to pro mě velká výzva. Slavii se v poslední době nedařilo. Chtěl bych, aby se nám povedlo vrátit slávistům naději, víru a hrdost," prohlásil Beránek. Slávisté začnou letní přípravu ve středu. "Čeká nás práce ve velkém tempu, na kterou se těším. Budeme chtít vrátit Slavii tam, kam patří," řekl staronový kouč Slavie, která v uplynulé sezoně do posledního kola bojovala o záchranu a obsadila v tabulce třinácté místo.

Beránek Slavii trénoval už dvakrát. Nejprve v sezoně 1993/94 jako asistent, v následujícím ročníku jako hlavní trenér. Poté tým z Edenu vedl od konce roku 2001 až do roku 2003 a vyhrál s ním domácí pohár. V české lize trénoval také Blšany a naposledy Brno, působil rovněž v maďarském Debrecínu.

Jako hlavní kouč dovedl českou jedenadvacítku k titulu mistra Evropy v roce 2002, dlouhá léta působil jako asistent u reprezentačního A-týmu. Naposledy vedl národní celek Kazachstánu, kde skončil vloni v prosinci. Beránek, rodák z Benešova, ve Slavii strávil také pět sezon v 80. letech.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.