ČTsport

ČTsport
pátek 20. července 2018 Ilja

Znojmo má licenci, musí ale do měsíce opravit stadion. Uspěly i ostatní kluby

Velikost textu:

Praha – Naděje Znojma na první ligu stále žije. Jihomoravané o záchranu v nejvyšší bojují nejen na hřišti, ale i u zeleného stolu. Znojmo, stejně jako Slavia, Příbram, Mladá Boleslav a Ostrava, uspělo s odvoláním a dostalo profesionální licenci nezbytnou pro start v první lize. Podmínkou však je, že musí do 30. června zrekonstruovat stadion, což se již teď zdá být nereálným cílem. Oprávnění pro start v první lize tak nyní má všech šestnáct účastníků letošního ročníku, Ostrava ale stejně jako Znojmo jen s podmínkou. 

Městský stadion Znojmo
Městský stadion Znojmo

"Kluby jsme informovali bezprostředně po zasedání a všechny jeho rozhodnutí akceptovaly – včetně Znojma a Ostravy, které licenci dostaly s podmínkou. Nejsme oprávněni sdělovat detailní informace týkající se udělování licence, můžeme sdělit pouze to, že podmínky u Ostravy a Znojma se týkají infrastruktury," řekl licenční manažer FAČR Stanislav Rýznar.

Licenci dostalo i Znojmo, ale s původní podmínkou, že do 30. června musí opravit stadion, který nevyhovuje prvoligovým parametrům. Není příliš pravděpodobné, že se práce stihnou včas. Jihomoravané hráli v končící sezoně domácí zápasy v Brně, v posledním kole se představí v azylu v Jihlavě.

Také ostravský Baník obdržel licenci s podmínkami. Do 30. června musí mít uzavřenou smlouvu s majitelem stadionu na Bazalech – městem Ostrava – a dokončit úpravy arény. Jde o snížení kapacity na 8 800 míst, bezpečnostní úpravy či adresný ticketing. 

"Na výše uvedených podmínkách jsme ve spolupráci s městem ihned po jejich obdržení 7. května začali intenzivně pracovat a jsme přesvědčeni, že je splníme," uvedl Baník v prohlášení. "Zároveň jsme předložili vedení FAČR návrh na zachování sektorů P1 a P2, čímž by při zachování všech bezpečnostních podmínek konečná kapacita Bazalů dosáhla 11 700 míst. K tomuto návrhu jsme zatím neobdrželi oficiální stanovisko."

Pro udělení licence je třeba splnit několik hlavních kritérií. Klub musí mít vyhovující stadion, vyrovnaný a zajištěný rozpočet, musí doložit bezdlužnost a personální obsazení. Příbram a Mladá Boleslav původně licenci nedostaly kvůli administrativním nedostatkům, Slavia obdržela licenci poté, co doložila nové dokumenty.

Nejvyšší licenci "gold", která je podmínkou pro start v evropských pohárových soutěžích, obdržely Sparta Praha, Plzeň, Slovácko, Olomouc, Teplice, Jablonec, Liberec a Mladá Boleslav. Licenci "silver", která kluby opravňuje k účasti v nejvyšší soutěži, dostaly Dukla Praha, Bohemians 1905, Jihlava, Brno, Příbram, Slavia, Znojmo a Ostrava. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.