ČTsport

ČTsport
pondělí 16. července 2018 Luboš

Slavia má ligový osud ve vlastních rukou, sestup si nepřipouští

Velikost textu:

Praha – Tuto sobotu se v posledním kole Gambrinus ligy rozhodne o dvou sestupujících z nejvyšší fotbalové soutěže. V bezprostředním ohrožení a ve hře o dva pomyslné černé Petry jsou stále čtyři týmy, mezi nimi překvapivě i ligová stálice Slavia Praha. Ta přitom teprve před pěti lety oslavila svůj zatím poslední mistrovský titul a je účastníkem nejvyšší soutěže nepřetržitě 49 let.

Tomáš Necid
Tomáš Necid

V závěrečném utkání na půdě už zachráněného Baníku Ostrava bude Pražanům chybět zraněný kapitán Karel Piták. "V Ostravě půjde prostě o to, abychom se semkli, hráli jeden za druhého a věřím, že to zvládneme vítězně," říká záložník Marcel Gecov.

Slavia je ze čtveřice ohrožených týmů v nejlepší pozici, v případě vítězství na Bazalech se nemusí ohlížet na výsledky svých konkurentů. Může jí navíc stačit i remíza, pokud zároveň Olomouc nevyhraje v Liberci a Bohemians s Plzní. "Je tam trochu vidět nervozita, ale myslím, že v sobotu to z nás spadne a zvládneme to," věří Robert Hrubý.

Možný sestup si nikdo z hráčů nepřipouští. "My víme, že kdyby Slavia sestoupila, tak to pro nikoho z nás nebude dobrá vizitka a rozhodně nikdo nechce být u toho, kdyby se to stalo," říká brankářský veterán Radek Černý.

přehrát video
Slavia před posledním kolem Gambrinus ligy

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.